خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1389/02/22 14:16:00
سرویس بین الملل
دیپلماسی پارلمانی کمکی به دیپلماسی دولتی است

دیپلماسی پارلمانی در مجلس هشتم موفق بود

**نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی دیپلماسی پارلمانی را در مجلس هشتم موفق ارزیابی کرد و گفت: دیپلماسی پارلمانی کمکی برای دیپلماسی دولتی است.

محمدحسین فرهنگ در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، در پاسخ به سوالی درخصوص لزوم وجود دیپلماسی پارلمانی در کشور خاطرنشان کرد: دیپلماسی پارلمانی می تواند کمکی به دیپلماسی دستگاه اجرایی باشد.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همه کشورها منافع ملی خودشان را در سیاست خارجی تعقیب می کنند و اجزای مختلف حاکمیت ها هم در آن مشارکت دارند، افزود: بنابراین طبیعی است، پارلمان باتوجه به جایگاهی که در جمهوری اسلامی ایران دارد و می تواند خط مشی های اساسی را ترسیم کند، حضورش در محافل بین المللی و اظهارنظرها و مشارکت هایی که در این زمینه صورت می دهد، می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

وی با اعلام اینکه رویه های گذشته نیز نشان می دهد که مجالس گذشته هم از رفت و آمدهایی که در عرصه پارلمانی برخوردار بودند، خاطرنشان ساخت: بطوری که ما از زمان اول انقلاب شاهد این رفت و آمدها بوده ایم و بعضاً هم این دیدارها مکمل دیپلماسی دولت بوده است؛ یعنی بعضی مواضع را که دولت نمی توانست خیلی راحت عنوان بکند، نمایندگان یا رئیس مجلس بصورت شفاف مطرح می کردند.

وی بر این اساس با اشاره به دیپلماسی پارلمانی که در مجلس هشتم شروع شده، این نوع دیپلماسی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: به نظر من مجلس هشتم تاکنون در عرصه دیپلماسی پارلمانی موفق بوده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet