حلول ماه ربیع الاول
1389/02/22 13:59:00
سرویس سیاسی
رییس کمیته سیاسی مجمع مجالس آسیایی:

حضور بیگانگان، عامل رشد تروریسم در منطقه است

**رییس کمیته امور سیاسی مجمع مجالس آسیایی تصریح کرد: اشغال کشورها در خاورمیانه یکی از عوامل رشد تروریسم در منطقه است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "سیدمحمدحسن ابوترابی فرد" پس از نشست صبح روز چهارشنبه 22 اردیبهشت ماه کمیته سیاسی مجمع مجالس آسیایی با حضور در جمع خبرنگاران حاضر در محل اجلاس اظهار داشت: پیش نویس قطعنامه صلح و امنیت با نگاه مبارزه با تروریسم در نشست امروز کمیته فرعی سیاسی مجمع مجالس آسیایی مطرح شد و عصر امروز درباره این قطعنامه تصمیم گیری خواهد شد.

وی افزود: طرح مبحث صلح و امنیت در آسیا، ضرورت ساماندهی مبارزه با تروریسم، همکاری بین پارلمان ها و دول آسیایی و اعلامیه دولتی و ارتقا همکاری های دولت های آسیایی ازجمله مباحث مطرح شده در این جلسه بود.

رئیس کمیته سیاسی مجمع مجالس آسیایی در خصوص پیش‌نویس قطعنامه صلح باشگاه مبارزه با تروریسم از سوی نماینده اندونزی در نشست امروز خاطرنشان کرد: نمایندگان کشورهای حاضر در نشست امروز درباره این موضوع به بحث و تبادل نظر پرداختند و قرار شد با تشکیل کمیته‌ای پیشنهادات حاضرین بررسی و در نشست عصر امروز درباره چگونگی تصویب این قطعنامه تصمیم‌گیری شود.

ابوترابی فرد گفت: اعضای کمیته به اتفاق نظر، اشغال توسط بیگانگان را یکی از دلایل اصلی اشاعه تروریزم خواندند.

وی افزود: اشغال در خاورمیانه یکی از دلایل اصلی رشد تروریسم در این منطقه محسوب می شود و اگر شاهد حضور بیگانگان در کشورهای فلسطین، عراق و افغانستان نبودیم امروز شاهد حضور تروریست‌ها در منطقه نبودیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از موضع گیری‌های برخی کشورها علیه دفاع مشروع مردم فلسطین اظهار داشت: تروریسم دولتی ازجمله مسائلی بود که در نشست امروز مطرح گردید و بر ضرورت تعریف صحیح و مبارزه با آن تاکید شد.

وی یادآور شد: همچنین نماینده کشور بنگلادش در نشست صبح امروز پیشنهاد داد تا پارلمان‌های کشورهای آسیایی برای تشکیل کمیته‌ای از سوی دول آسیایی به منظور مبارزه با تروریسم تلاش کنند که این موضوع هم مورد استقبال کشورهای حاضر قرار گرفته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet