حلول ماه ربیع الاول
1389/02/22 13:32:00
سرویس صحن
عضو کمیسیون فرهنگی:

بی‌توجهی به حجاب نمونه هنجارشکنی در ظاهر جامعه است

**شجاعی کیاسری بی توجهی به پدیده بدحجابی و بی حجابی را یکی از نمونه های هنجارشکن در شکل و ظاهر جامعه اسلامی دانست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستر خود، گفت: به یقین امروزه مهمترین دغدعه کشور اهتمام به احیا و اعتلای فرهنگ و تمدن ناب اسلامی و ایرانی است که در بیانات اخیر مقام معظم رهبری به عرصه جهاد فرهنگی تعبیر و نام گذاری شده است و به همه کسانی که در میدان جهاد فرهنگی حضور دارند خطاب و تکلیف فرمودند: باید حق جهاد را بجا آورند و آنگونه که شایسته است به ترویج ارزشهای دینی و واقعیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بپردازند.

 وی افزود: توجه و تاکید ایشان اشاره به این دارد که غفلت از ارزشهای دینی و انقلابی و دفاع مقدس قطعا تامین کننده خواستگاه و نظر دشمنان در نتیجه گیری جنگ نرم با هزینه های بسیار اندک است.

شجاعی کیاسری بی توجهی به پدیده بدحجابی و بی حجابی را یکی از نمونه های هنجارشکن در شکل و ظاهر جامعه اسلامی دانست و ادامه داد: متاسفانه این موضوع حتی در برخی از ادارات و سازمانهای دولتی هم رسوخ پیدا کرده که این امر می تواند جاده صاف کن دیگر پدیده های زشت اجتماعی باشد؛ لذا ضرورت دارد قانون عفاف و حجاب را مسئولین امر هر چه زودتر به مرحله اجرا درآورند و اقدام مناسب و موثر را جهت رفع این نگرانی بعمل آورند.

وی در ادامه گفت: مراقبت از تولیدات فرهنگی در عرصه چاپ و نشر و رسانه های دیداری و شنیداری و مکتوب و الکترونیک یکی دیگر از نگرانیهایی است که در جنگ نرم دشمن باید مورد توجه قرار گیرد و به یقین رسانه های گروهی و محصولات فرهنگی در صورت عدم دقت و نظارت در تولید آن به جای تقویت و اعتلای فرهنگ در کم رنگ شدن و استحاله نمودن آن نقش پذیر و موثرند و این بی توجهی مصالح عمومی ملت و آرمانهای انقلاب را با هزینه های سنگین، مادی و معنوی روبرو خواهد ساخت.

عضو کمیسیون فرهنگی همچنین حفظ و صیانت از تاریخ انقلاب اسلامی و نگارش صحیح و درست آن که بدرستی در فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری تبلور داشت را ضروری خواند و افزود: ما هم شاهدیم که در زمان حضور شاهدان عینی و موثرین و مبارزین انقلابی و تاریخ سازان عده ای اصرار بر منحرف نمودن ثبت واقعی آن دارند که معظم له فرمودند: الان دارند با تاریخ سازی ماجراها را دروغ نقل می کنند. متاسفانه ماجرای انقلاب، نوشته نشده و ما در این زمینه کم کاری داریم و همه مقصریم.

وی ضمن تاکید بر توجه جدی به مقولات و موضوعات فرهنگی در تصویب قوانین و بودجه سالانه و مخصوصا برنامه پنجم تصریح کرد: به عنوان منتخبان ملت و عصاره فضایل آن برای جبران قصور و کوتاهی موردنظر مقام معظم رهبری چه کردیم و چه باید کنیم و چه زمانی باید حق جهاد فرهنگی را بجا آوریم به یقین حساسیت در رخدادهای فرهنگی و واکنش های به موقع در پدیده های مثبت و منفی نشان از بیداری مجلس شورای اسلامی خصوصا خواص و نخبگان جامعه است.

وی در ادامه از حضور مقتدرانه ریاست محترم جمهوری در سازمان ملل و نطق مستند و مستدل ایشان که به نمایندگی از ملت غیور و سرافراز ایران اسلامی گوش جهانیان را به سخنان باصلابت و صولت و عدالتخواهانه مردم ایران آشنا نمود تقدیر و تشکر کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی همچنین از برگزاری بیست و سومین نمایشگاه کتاب که یکی از بزرگترین رخدادهای فرهنگی سال محسوب می شود، تقدیر کرد و افزود: از دست اندرکاران خصوصا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیر و تشکر می نمایم که نسبت به سالهای قبل علیرغم محدودیتها و مضایقی که وجود داشت با کیفیت و کمیت بهتر و بالاتر برگزار گردید.

وی افزود: از ریاست محترم جمهوری جهت موافقت ایشان با احداث خودروسازی سایپا در منطقه گهرباران شهرستان ساری و وزیر محترم صنایع و معادن تقدیر و تشکر می کنم امیدوارم با عملیاتی شدن این پروژه بزرگ بزودی شاهد افتتاح آن باشیم.

شجاعی به وزیر محترم نفت جهت احداث پالایشگاه در منطقه کیاسر و تسریع در انجام پروژه گازرسانی دامغان به ساری تذکر داد و افزود: تاکید می نمایم که هر دو مورد مذکور از مصوبات سفر اول و دوم هیات محترم دولت به استان می باشد که تاکنون اقدام موثری صورت نپذیرفت و همچنین لازم می دانم از عنایت وزیر محترم در تامین اعتبار پل زغال چال ساری که از مصوبات سفر دوم بوده تشکر نمایم.

وی ضمن تشکر از مساعی وزیر محترم راه در افتتاح و بهره برداری یک باند کمربندی شمالی ساری، تاکید کرد: نسبت به اجرایی شدن و تسریع در پروژه های جاده فرودگاه ـ جاده گهرباران ـ جاده ساری به تاکام ـ کمربندی قائم شهر به ساری به هفت تن و ساماندهی به وضعیت پروازهای نامنظم فرودگاه ساری ـ تذکر می دهم.

وی در پایان افزود: به وزیر محترم کشور نسبت به تبدیل روستاهای فرح آباد ساری که سابقه تاریخی چندین ساله دارد و روستای هولار مرکز بخش کلیمابزستاق و روستاهای اسرم و جامخانه بخش میاندرود به شهر یادآور می شوم علیرغم پیگیری های مکرر و مهیا بودن زمینه های قانونی تاکنون اقدام موثری صورت نپذیرفت لذا دستور مساعد در اجرایی شدن آن مورد تقاضا است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet