خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1389/02/22 15:02:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
هدایت‌خواه:

مردم به برنامه‌های اصولگرایان رای دادند

**مخبر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی،گفت: هیات‌رییسه مجلس شورای اسلامی می‌توانست در تعامل با دولت بهتر از این عمل کند.

ستار هدایت‌خواه در حاشیه جلسه علنی مجلس در گفت ‌و گو با ایرنا،درباره عملکرد هیات‌رییسه مجلس،بیان کرد: به ‌رغم نقاط قوتی که هیات‌رییسه مجلس در اداره جلسات داشته است،نقاط ضعف فراوانی در عملکرد هیات رییسه به چشم می‌خورد که اگر این اعضا دوباره انتخاب شوند باید در عملکرد خود بازنگری جدی انجام دهند.

هدایت خواه افزود: مجلس هشتم به مجلس اصولگرا معروف است اما گاهی تصمیمات و مواضع آن با مبانی اصولگرایی سازگار نبوده است.

نماینده بویراحمد و دنا درباره تناقض های عملکرد مجلس هشتم با شعارهایی که در ابتدای فعالیت آن مطرح شد،خاطرنشان کرد: مردم به برنامه‌های اصولگرایان رای دادند اما هیچ‌گاه هیات‌رییسه برنامه منسجمی برای عملیاتی کردن این برنامه‌ها نداشته است. گرچه همواره تذکراتی در این زمینه داده شده است.

هدایت خواه افزود: هیچ‌گاه شاهد ابتکار عمل هیات‌رییسه در اداره مجلس در مسیر جریان اصولگرایی نبوده‌ایم،به طوری که حتی در بسیاری مواقع در این زمینه به صورت انفعالی عمل کرده است، یعنی در مسیر جریان اقلیت تصمیماتی گرفته شده که به طور قطع با مبانی اصولگرایی سازگار نبوده است.

این نماینده مجلس همچنین درباره عملکرد هیات‌رییسه در جریان حوادث پس از انتخابات،تصریح کرد: اگر به مواضع برخی از اعضای هیات‌رییسه در جریان حوادث پس از انتخابات توجه کنیم هیچ بصیرت و استقامتی را نسبت به جریان اصولگرایی نمی بینیم، به‌طوری که برخی از اعضای هیات‌رییسه در این موضوع دچار تردیدافکنی‌هایی شده بودند.

هدایت خواه با اشاره به عملکرد هیات‌رییسه در تعامل با دولت،اظهار کرد: مجلس و هیات‌رییسه در تعامل با دولت می‌توانست بهتر از اینها عمل کند، به عنوان مثال همکاری‌های لازم با دولت در زمینه هدفمند کردن یارانه‌ها و بودجه صورت نگرفت. همچنین در موضوع رای اعتماد عملکرد نامناسب مجلس و هیات‌رییسه موجب ورود رهبری برای حل مشکل شد.

وی با بیان اینکه در مقاطعی برخی اقدامات هیات‌رییسه مجلس به حیثیت جریان اصولگرایی لطمه وارد کرده است،اظهار کرد: در یک مقطع یک پایگاه خبری با عنوان "جریان اصولگرا" راه‌اندازی شد که در آن مطالب موهنی منتشر شد و گاهی هم بدون هماهنگی با شورای مرکزی، بیانیه‌هایی به مناسبت‌های مختلف صادر شد که حیثیت جریان اصولگرایی را با مخاطره مواجه کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس،همچنین گفت: یکی از نقاط ضعف این است که اعضای هیات‌رییسه مجلس با هیات‌رییسه فراکسیون اصولگرایان یکی است. به همین دلیل رییس مجلس نتوانسته از جایگاه ریاست خود به نحو مطلوب استفاده و میان این دو تفکیکی قایل شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet