هدر موبایل
1389/02/22 15:08:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده مردم سبزوار:

بیکاری مهمترین مشکل موجود در سبزوار است

**نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: عامل اصلی بیکاری مردم سبزوار، نبود صنعت مادر در این شهرستان است.

علی بروغنی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار داشت: بیکاری مهمترین مشکل موجود در سبزوار است که عامل اصلی این بیکاری نبود صنعت مادر در این شهرستان است.

وی تصریح کرد: نرخ بیکاری شهرستان همیشه 4 تا 5 درصد بیشتر از میانگین استانی است.

وی با اشاره به دیگر مشکلات این شهرستان ابراز کرد: حاشیه نشینی،آب روستایی، ورودی شهر سبزوار، بافت فرسوده و راه روستایی از دیگر مشکلات این شهرستان است که نیازمند رسیدگی جدی است.

وی اظهار داشت: در سه حوزه‌ سبزوار،‌جوین و جغتای حدود 1400 حلقه قنات وجود دارد که نیاز به مرمت دارد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: از دور اول سفرهای استانی رییس جمهوری مصوبه نیروگاه 500w تا 1000w را داریم که متاسفانه هنوز عملیات اجرایی آن شروع نشده و کاری در این خصوص صورت نگرفته است.

وی افزود: البته حدود 70 درصد مصوبات دولت در این شهرستان به اتمام رسیده، اما طرح‎های بزرگ تصویب شده اکثرا یا به اتمام نرسیده و یا اصلا کار اجرایی آن شروع نشده است.

بروغنی اظهار داشت: برای حل این مشکلات پیگیری‌های از وزارتخانه‎‌های مربوطه و سایر ادرات صورت گرفته، اما این شهرستان برای حل این مشکلات نیاز به اعتبار بیشتری دارد.

وی افزود: اعتبارات ملی که برای سال‎جاری در شهرستان سبزوار در نظر گرفته شده، ردیف‎هایی است که از قبل بوده یا جدید ایجاد شده است از جمله برای فاضلاب این شهرستان 5 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که سه میلیارد تومان آن وصول شده و هنوز دو میلیارد تومان آن باقی مانده است.

بروغنی در ادامه گفت: در سال جاری شاهد اتصال راه آهن سبزوار به شبکه‌ سراسری خواهیم بود که 2/5 میلیارد تومان هزینه برای این کار و چهار میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان "حشمتیه" سبزوار در نظر گرفته شده است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet