شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/02/22 17:16:00
سرویس بین الملل
جلالی در گفتگو با خانه ملت:

دیپلماسی پارلمانی برای پیشبرد اهداف ضرورت دارد

**سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با تاکید بر اینکه بهره برداری از دیپلماسی یک امر ضروری است، گفت: نباید در پیچ و خم رقابت‌های سیاسی دیپلماسی پارلمانی را نادیده گرفت.

کاظم جلالی نماینده شاهرود در مجلس در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با رد برخی اظهار نظرها مبنی براینکه دیپلماسی پارلمانی و هیات پارلمانی یک موازی کاری با دولت و دیپلماسی دولتی است، گفت: این اظهارات غیر کارشناسانه است و کسانی که چنین مطالبی بیان می کنند از اهمیت دیپلماسی پارلمانی آگاهی ندارند.

وی با بیان اینکه تصمیمات سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران به صورت اجتماعی و شورایی در شورای عالی امنیت ملی اتخاذ می شود، گفت: علی لاریجانی به عنوان رییس مجلس یک شخصیت حقوقی در این شورا است. همچنین باتوجه به تجارب لاریجانی در عرصه بین المللی، می تواند در این زمینه موفق عمل کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: لاریجانی توانمندی بالایی در عرصه بین الملل در انجام گفتگوها و مذاکرات و تبیین سیاستهای اصولی جمهوری اسلامی ایران دارد.

وی دیپلماسی پارلمانی را استفاده از ظرفیت پارلمانی برای پیشبرد و اهداف کشور در عرصه بین المللی و صیانت از منافع ملی و امنیت ملی داشت و خاطر نشان کرد: پارلمانها نقش حساس و بالایی در عرصه بین المللی دارند و نماد مردم سالاری هستند؛ بنابراین استفاده از ظرفیت پارلمانها در سیاست خارجی ضرورت دارد.

جلالی تصریح کرد: نباید استفاده از ظرفیت های پارلمانی را در پیچ و خم کوچف رقابت های سیاسی نادیده گرفت.

اسدی

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet