حلول ماه ربیع الاول
1389/02/22 18:01:00
سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

کسانی که عمدا حجاب را رعایت نمی‌کنند باید مجازات شوند

**نماینده مردم تهران در خانه ملت ضمن بیان این مطلب که عدم رعایت حجاب و عفاف از نظر شارع مقدس حرام است تاکید کرد: عمل کسانی که به صورت ناآگاهانه حجاب را رعایت نمی کنند بی حرمتی و توهین به ۲/۹۸ درصد مردمی است که به جمهوری اسلامی رای دادند چون آنها می خواستند که احکام اسلام اجرا شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت لاله افتخاری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دربازدید از خبرگزاری خانه ملت  افزود:به علت عدم باور مسئولان و عدم توجه به مطالبات اکثریت مردم، این مصوبه خوب بلااستفاده ماند.

افتخاری در ادامه اشاره کرد: عفاف و حجاب دو بعد محتوایی و ظاهری دارد که هر دو باید با هم اجرا شوند و رشد کنند و در غیر این صورت قطعا آسیب رسان خواهد بود.

وی با اشاره به این نکته که فرهنگ سازی و تبیین احکام اسلامی باید برای اقشار مختلف مردم صورت بگیرد تاکید کرد که نباید از ظاهر امر نیز غافل بود.

نماینده مردم تهران در خانه ملت با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر ناتوی فرهنگی که دارد صورت می گیرد، اظهار داشت: بعضی لباسها و آرایش هایی که در خیابان و محل های کار می بینیم خلاف تمدن اسلامی ایرانی ما به شمار می آید و حتی این مسئله باعث شده که کشورهای مختلف نگاه تحقیرآمیزی به ما داشته باشند.

افتخاری در ادامه بیان کرد: مجلس شورای اسلامی برای این که مردم لباس های مناسب داشته باشند باید قوانین و مجازات های سنگینی را برای کسانی که به عمد حجاب و عفاف را رعایت نمی کنند اتخاذ کند.

وی هم چنین با اشاره به سه مصوبه مجلس هفتم مبنی بر تسهیل ازدواج جوانان، ساماندهی مد و لباس و حقوق و مسئولیت های زنان و هم چنین مصوبه ای که در مجلس هشتم مبنی بر بررسی قانون جرایم رایانه ای تصویب شد ،اجرایی شدن این مصوبات را لازم و شرط حل شدن مشکلات دانست.

وی در رابطه با راهکارهای عملی برای جذب جوانان به سمت مد و لباس ایرانی اسلامی با توجه به حجم روزافزون واردات لباس از کشورهای دیگر نیز گفت:در قانون ساماندهی مد و لباس به تمام این راهکارها اشاره شده است و نگاه به این مسئله یک نگاه ایجابی است و نه یک نگاه سلبی.

رئیس مجمع نمایندگان استان تهران در ادامه افزود:ناتوی فرهنگی زمانی که لباس ما را تغییر داد در صدد این بود که هویت ما را نیز تغییر دهد و اولین چیزی که مورد هجمه قرار گرفت هویت زنان  و مردان ما بود.

نماینده مردم تهران با اشاره به بعد تشویقی ،حمایتی و هدایتی این مسئله لباس های مناسب را لباس های متنوع و در عین حال منطبق با محورهایی که شرع مقدس بیان کرده است دانست و گفت:باید در این زمینه از کسانی که در تولید و توزیع و طراحی لباس های ایرانی و اسلامی نقش دارند حمایت کرد و گفت باید در این زمینه وحدت در عین کثرت و کثرت در عین وحدت رعایت شود.

مشاور امور بانوان مجمع تقریب مذاهب اسلامی ضمن تاکید بر این مسئله که لباس ملی برای خانم ها همان چادر است از نبود شرکت های تولید و ساخت چادر در کشورابرازتاسف کرد.

افتخاری تصریح کرد:26 نهاد در کشور در بحث اجرا متولی این امر هستند در حالی که به غیر از نیروی انتظامی که یکی از این نهادهاست سایر نهادها هیچ فعالیتی در این زمینه انجام ندادند و این مسئله باعث شده فعالیت های نیروی انتظامی در این زمینه مانند انسانی که تنها یکی از اعضای بدنش رشد کرده بیشتر به چشم بیاید .

افتخاری در نهایت اعلام کرد: ما در همین رابطه از وزیر مربوط در مجلس سوال هم کردیم اما از پاسخ  های ایشان قانع نشدیم و قرار شد که در این زمینه کمیته ای متشکل از یک مرد و یک زن از کمیسیون فرهنگی تشکیل شود تا فعالیت های وزارتخانه مربوط در این زمینه را تا ماه آینده مورد ارزیابی قرار دهد تا ما پیشرفت کار را بتوانیم شاهد باشیم

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet