حلول ماه ربیع الاول
1389/02/22 19:10:00
سرویس کمیسیون ها
حیدرپور در گفت و گو با خانه ملت تشریح کرد:

جزئیات آخرین روز رزمایش با حضور نمایندگان

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به انجام موفقیت آمیز رزمایش ولایت ۸۹ در منطقه عمومی دریای عمان گفت: نیازمندی های دریای عمان در بعد دفاعی و امنیتی در کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

عوض حیدرپور نماینده شهررضا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه هیاتی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از روز گذشته در رزمایش ولایت 89 شرکت کردند گفت: امروز چهارشنبه آخرین مرحله این رزمایش در منطقه عمومی دریای عمان انجام شد که بخش زیادی از این مرحله از رزمایش به رژه یگان های شرکت کننده در رزمایش اختصاص داشت.

وی افزود: پس از استقرار ناو فرماندهی، یگان های شناور به ترتیب اولویتی که به آنها اختصاص داده شد از مقابل این ناو رژه رفتند و در ادامه یگان های هواناو، هوادریا و یگان های جنگنده و ترابری هوانیرو شامل انواع بالگردها ازجمله بالگرد کبری و شنوک رژه هوایی خود را برگزار کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: در ادامه اسکات رانهای جنگنده نیروی هوایی به عملیات رزمایشی خود پرداختند و یگان های نفربر دریایی مستقل در منطقه نیز به نقل و انتقال و جابجایی نیرو پرداختند.

حیدرپور افزود: از موارد دیگری که امروز در رزمایش انجام شد، رژه یگان های زیردریایی و زیرسطحی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بودند که به 2 قسمت مجزا تقسیم شده بودند. یکی زیردریایی های کیلوکلاس که عملیات راهبردی در اعماق دریا را می توانند انجام دهند و دیگری زیردریایی های سبک که در ایران طراحی شده و به اجرا درآمده است.

به گفته وی خط تولید انبوه زیردریایی های سبک راه اندازی شده و در رزمایش امروز توانستند قدرت دفاعی و تهاجمی خود را به نمایش بگذارند.

عضو کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه رزمایش امروز به خوبی برگزار شد افزود: همه مراحل این رزمایش مطابق برنامه ریزی به اتمام رسید و این موضوع به تایید نمایندگان شرکت کننده در رزمایش رسید.

حیدرپور با تبریک موفقیت نیروهای شرکت کننده در این رزمایش به ملت ایران و مقام معظم رهبری افزود: نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران با قدرتمندی و توان بسیار بالا می تواند از دهانه خلیج فارس، خلیج فارس و پهنه دریای عمان با اقتدار محافظت کند.

وی با بیان اینکه علاوه بر خود علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و کریم عابدی دیگر عضو این کمیسیون به نمایندگی از مجلس در این رزمایش حضور داشتند افزود: این هیات ضمن بازدید از تاسیسات ساحلی منطقه و یگان های شناور و رزم ناوها و ناوچه ها داشتند، از نقاط قوت و ضعف های احتمالی بازدید کرده و بازسازی ها و نوسازی هایی که روی یگان های نیروی دریایی انجام گرفته بود را مورد تحسین قرار دادند.

نماینده شهررضا در مجلس با بیان اینکه هیات مجلس شرکت کننده در رزمایش گزارشی را از سفر خود به کمیسیون ارائه می کند گفت: قرار شد تا اقدامات لازم در هنگام بررسی برنامه پنجم و بودجه سال های آینده در مجلس درخصوص نیازمندی های دریای عمان در بعد دفاعی و امنیتی در کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار می دهد.

به گفته حیدرپور گزارش این هیات در جلسات آینده کمیسیون مطرح خواهد شد.

وی گفت: همچنین هیات پارلمانی در بندر جاسک با اعضای شورای تامین شهرستان که در رزمایش حضور داشتند نشست مشترک برگزار کرده و قرار شد تا نیازهای این مسئولین به صورت مکتوب به کمیسیون اعلام تا مورد بررسی قرار گیرد رزمایش ولایت 89 که در دریای عمان آغاز شد پس از هشت روز امروز به کار خود پایان داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet