خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1389/02/22 20:24:00
سرویس کمیسیون ها
عضو کمیسیون انرژی مجلس:

برنامه پنجم در بخش انرژی نیاز به چکش کاری دارد

**عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: برنامه پنجم توسعه در بخش انرژی نیاز به چکش کاری زیادی در کمیسیون انرژی و صحن علنی مجلس دارد.

سیدعلی ادیانی راد در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت در پاسخ به این پرسش که آیا لایحه برنامه پنجم توسعه منطبق بر نیازهای بخش انرژی کشور است یا نه، گفت: در پیش نویس برنامه بنظر می آید که موادی که مرتبط با حوزه انرژی است در بخش اقتصاد، در چارچوب سیاست های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و سند چشم انداز است.

نماینده مردم قائمشهر با بیان اینکه چند نکته در لایحه برنامه پنجم از نقاط قوت جدی است، افزود: توجه به سرمایه گذاری در بخش زیرساخت حوزه به صنعت نفت، گاز و پتروشیمی و همینطور تاکید بر ظرفیت ها و استعدادهای داخل کشور از نقاط قوت این برنامه است.

ادیانی راد تصریح کرد: از طرف دیگر نیم نگاهی هم به دیپلماسی انرژی در سطح بین المللی دارد و دولت را مکلف کرده که در حوزه انرژی بویژه نفت، گاز و پتروشیمی بتواند از ظرفیت های داخل کشور در چارچوب قانون اصل 44 قانون اساسی استفاده کند.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا لایحه پیشنهادی برنامه پنجم اهداف کلان حوزه انرژی را تامین می کند یا نه؟ گفت: این لایحه را می توان به عنوان یک راهنما و نقشه خوب در نظر گرفت.

وی افزود:به طور قطع این لایحه در صحن مجلس و کمیسیون های تخصصی ازجمله کمیسیون انرژی باید چکش کاری بشود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet