هدر موبایل
1389/02/23 10:02:00
سرویس بین الملل
ادیانی راد:

گروه‌های دوستی پارلمانی و روابط بین المللی را تحکم می‌بخشد

**رئیس گروه دوستی پارلمان ایران، آلمان، برزیل، کنگو با اشاره به این که گروه‌های دوستی از نهادهای قابل توجه در پارلمان‌های دنیا است، گفت: مجلس هشتم رویکردی جدید در راستای تشکیل گروه‌های دوستی با دیگر کشورها و تقویت روابط با پارلمان ها داشته است.

سیدعلی ادیانی در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، افزود: امروزه سیاست و عوامل موثر در اعتلا یا انحطاط یک کشور محدود به دولت یا قوه مجریه نیست؛ بلکه نهادها و گروه های دیگری هستند که بعنوان ظرفیت بالقوه در دیپلماسی تاثیرگذارند.

ادیانی گفت: گروه های دوستی پارلمان ها، نهادهایی هستند که نه با ادبیات پارلمان بلکه با ادبیات مردم سخن می گویند. ادبیات و گفتمان حاکم بر گروه های دوستی گفتمان مردمی در حوزه سیاست است، این گفتمان وقتی در کنار دیپلماسی قرار می گیرد هم افزایی خواهد داشت و ظرفیت های گروه های دوستی هم می توانند قابل استفاده باشند.

نماینده مردم قائم شهر با اشاره به اینکه آلمان از جمله کشورهای تاثیرگذار در اروپا است گفت: بخشی از این تاثیرات از طریق همین ارتباطات در گروه دوستی های پارلمانی است.

رئیس این گروه دوستی پارلمانی ادامه داد: این گروه ها می توانند حرف مردم را به دور از سیاست منتقل کنند و زمینه را برای نزدیکی در ملت ها فراهم کنند.

ادیانی راد از برزیل به عنوان یک کشور در حال توسعه باتجربه و ظرفیت بالا یاد کرد و در توضیح مناسبات با کشور کنگو گفت: این کشور یکی از کشورهای غنی در افریقا است که به لحاظ استعمارزدگی رویکرد مثبتی به ایران دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet