هدر اصلی
1389/02/23 10:17:00
سرویس اقتصادی
مرندی تاکید کرد:

لایحه برنامه پنجم فاقد آمار و ارقام است

**وزیر اسبق بهداشت، درمان و آموزش پزشکی لایحه برنامه پنجم توسعه را که از سوی دولت به مجلس ارائه شده است را در حوزه بهداشت و درمان فاقد آمار و ارقام اعلام کرد و گفت: با اجرای این برنامه به جایی نمی رسیم.

علیرضا مرندی در گفت و گو با خبرنگار ملت در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا برنامه های پیش بینی شده در لایحه برنامه پنجم توسعه، انتظارات در بخش بهداشت و درمان و آموزش پزشکی را برآورده می کند یا نه، گفت: در سیاست های کلی نظام فوق العاده خوب به این حوزه توجه شده بود که مورد رضایت همه ما بود؛ اما در لایحه برنامه پنجم این طور نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس در پاسخ به این پرسش که چه چیزهایی باید در لایحه برنامه پنجم می آمد که به آن در تدوین این لایحه توجه نشده است، اظهار کرد: تغییرات زیادی باید در این لایحه صورت گیرد؛ چرا که در آن به هیچ عدد و رقمی اشاره شده و خیلی کیفی است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بر این اساس با تاکید بر اینکه لایحه برنامه پنجم توسعه کمی نیست، اظهار کرد: نمی شود کوچکترین برنامه ای را در این لایحه تمیز داد.

مرندی سپس با اعلام اینکه با این لایحه برنامه به جایی نمی رسیم، به برنامه چهارم توسعه در حوزه بهداشت و درمان اشاره کرد و گفت: همان اتفاقی که در برنامه چهارم افتاد و ما گفتیم که حداکثر 30 درصد از هزینه درمان باید از جیب مردم پرداخت شود، دوباره باید آن را در برنامه پنجم تکرار و در برنامه های ششم و هفتم هم بیاوریم وزیر اسبق بهداشت بر این اساس برای رفع نارسایی های لایحه برنامه پنجم به کمی کردن آن در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet