ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/02/23 11:00:00
سرویس کمیسیون ها
نماینده مردم تهران:

تهران ساختارهای لازم برای جمعیت خود را ندارد

**لاله افتخاری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، تهران را شهری دانست که ساختارش تنها ظرفیت ۶۰۰ هزار نفر جمعیت را دارد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، افتخاری با بیان این مطلب که تهران شهری با 8 میلیون نفر جمعیت ثابت و حدود 5 میلیون نفرجمعیت شناور است اظهار داشت: متاسفانه تهران ساختارهای شهری به اندازه یک شهر600 هزار نفری را هم ندارد.

افتخاری در ادامه افزود: خود بنده از طریق مجمع نمایندگان استان تهران پیگیر این مسئله هستم و این موضوع را در نطق خود نیز مطرح کردم.

نماینده مردم تهران عنوان کرد: این بسیار جای شکر دارد که ریاست جمهوری محترم بعد از نطقی که من در مجلس داشتم در اولین جلسه هیئت دولت این موضوع را پیگیری کردند.

وی تاکید کرد: همانطور که ما فرمانداری ویژه داریم باید برای استانی مانند تهران که پیشانی جمهوری اسلامی ایران است و محلل تردد مهمانان خارجی است  و علاوه بر این نمایشگاه ها و کنفرانس ها در این استان برگزار می شود و هم چنین وجود وزارتخانه ها و تشکیلات رهبری را در خود داراست نیز استانداری ویژه داشته باشیم  که این استاندار در جلسات هیئت دولت حضور داشته باشد.

وی در ادامه گفت: باید برای تصمیمی که در جهت تمرکززدایی گرفته می شود کار کارشناسی صورت بگیرد. این که می خواهیم همه تهران را یکپارچه کنیم و یا این که آن را به 5 قسمت شمال، جنوب، شرق، غرب و مرکز تقسیم کنیم و یا با توجه به مطرح بودن طرح استان البرز آن را به دو استان تقسیم کنیم همه جزء گزینه هایی است که باید در مورد انها کار کارشناسی صورت بگیرد.

لاله افتخاری، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در رابطه با این سوال که کدام استان را به جای تهران برای پایتخت شدن پیشنهاد می کنید گفت: من اصالتا شاهرودی هستم. سمنان ظرفیت بالایی دارد اما پایتخت شدن تنها یک پیشنهاد است البته بحث مهاجرت معکوس که مطرح شده هم قابل بحث و بررسی است. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet