خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1389/02/23 11:03:00
سرویس فرهنگی
سخنگوی کمیسیون فرهنگی:

لایحه برنامه پنجم در حوزه فرهنگ خلاء دارد

**سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای سلامی موارد پیش بینی شده در لایحه برنامه پنجم توسعه را در حوزه فرهنگ دارای خلاء هایی دانست و اعلام کرد: این برنامه نیاز به تکمیل شدن دارد.

ستار هدایت خواه در گفت وگو با خبرنگارخانه ملت، در پاسخ به پرسشی مبنی براینکه آیا موارد پیش بینی شده در لایحه برنامه پنجم توسعه انتظارت حوزه فرهنگ را برآورده می کند یانه؟ گفت: با بررسی های مقدماتی که طی دو جلسه در کمیسیون فرهنگی با حضور کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس و دولت برگزار کردیم، آن چیزی که از این ارزیابی مقدماتی حاصل شد، آن است که آن چیزی که در لایحه برنامه پنجم پیش بینی شده مواد خوبی است اما کافی نیست.
نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی سپس با اعلام اینکه در برخی از بخش های لایحه برنامه خلاءهایی وجود دارد ، اظهار کرد: لازم است که این نارسایی ها در مجلس و کمیسیون فرهنگی تکمیل شود.
وی برای پر کردن این خلاء ها و نارسایی ها، اعلام کرد که کمیته ای در کمیسیون فرهنگی مجلس تعیین شده تا ارزیابی دقیق تری از موارد پیش بینی شده در لایحه برنامه بعمل آورده و تا قبل از قرار گرفتن لایحه در دستور کار مجلس به کمیسیون، برای اصلاح یا پیشنهاد ارائه شود.
هدایت خواه در عین حال با اعلام اینکه در مجموع می توان گفت که موارد پیش بینی شده در لایحه برنامه پنجم توسعه در حوزه فرهنگ دارای نقاط مثبت و ضعفی است که در گزارش های مرکز پژوهش های مجلس هم به آن اشاره شده است، اظهارکرد: در کمیسیون فرهنگی پیگیر این ضعف ها و خلاء ها هستیم تا آنها را برطرف کنیم.
وی با بیان اینکه مهمتر از نوشتن برنامه، عمل به برنامه است ، خاطرنشان کرد:به دلیل اینکه اهداف فرهنگی ما، هدف های بلندی است و باید در طول زمان به آن دست پیدا کنیم، امیدواریم با تکمیل این لایحه در مجلس بتوانیم به آن هدف ها نزدیک شویم.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اعلام اینکه یکی از کارهایی را که برنامه انجام می دهد مشخص کردن هدف های کمی و کیفی است، اظهار کرد: به هر حال رشد و تعالی فرهنگی انسان از اهداف بلند انقلاب است که هر چه جلوتر برویم آنها تمام ناشدنی هستند.
هدایت خواه، تصریح کرد: منتها این اهداف باید متناسب با اسناد بالادستی از جمله سند چشم انداز که برای ما بسیار مهم است باید طراحی شود.
وی با بیان اینکه در کمیسیون فرهنگی، دولت در گزارشی  که ارائه دادند ، اعلام کردند که دربندهای مختلف برنامه مبنا را سند چشم انداز و همین طور سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری قرارداده اند، افزود: یکی از نقاط مثبت برنامه همین است که برای هریک از راهبردها و سیاست های اجرایی، اقدامات و پروژه های اجرایی را پیش بینی کرده اند.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس در عین حال با اعلام اینکه ما اعتقاد داریم که بعضی از مواد بخش های سیاست های ابلاغی و سند چشم انداز به اندازه کافی در تدوین لایحه برنامه پنجم مورد توجه قرار نگرفته است، خاطرنشان ساخت: مجلس انشاءالله به آن موارد، توجه مبذول را خواهد کرد

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet