خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/02/23 11:47:00
سرویس بین الملل
نقوی حسینی با اشاره به هشدار آمریکا به روسیه؛

سابقه روس‌ها در اجرای توافق‌ها با ایران مثبت نیست

نوری**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: روس ها سابقه خوبی در اجرای توافقات خود با ایران ندارند.

سید حسین نقوی حسینی در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، در پاسخ به این پرسش که آمریکایی ها به روس ها درباره ارائه موشک های اس – 300 به ایران  هشدار داده اند، به نظر شما مقامات کرملین در این خصوص چگونه عمل خواهند کرد، با اشاره به اینکه قرارداد تحویل این موشک ها به ایران از سال های پیش بسته شده است، اظهار کرد: ولی با این وجود روس ها تا کنون به تعهدات خود عمل نکرده اند.
نماینده ورامین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روس ها سابقه خوبی در اجرای توافقات خود در قبال ایران ندارند به موضوع نیروگاه اتمی بوشهر اشاره کرد و گفت: همانطور که در نیروگاه بوشهرشاهد بودیم روس ها بارها تاریخی برای شروع فعالیت این نیروگاه اعلام کردند اما مشاهده می کنیم که این نیروگاه با وجود همه این وعده ها، فعالیت خود را آغاز نکرده است.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارخی مجلس درباره تحت تاثیر قرارگرفتن روس ها در مقابل فشارها نیز گفت: قرار گرفتن مقامات مسکو تحت تاثیر فشارها به مناسبات این کشور با آمریکا درعرصه بین المللی، اروپای شرقی و قفقاز برمی گردد.
وی در عین حال با اعلام اینکه روس ها تحت تاثیر فشارها و تهدید های آمریکا عمل نمی کنند، خاطرنشان کرد: آنها بر اساس مراودات و تامین منافع خودشان عمل می کنند.
نماینده مردم ورامین سپس تصریح کرد: به نفع مقامات مسکو است که برای گسترش و تعمیق روابط خود با تهران ، به قرارداد خود در خصوص موشک های اس – 300 عمل کرده و این موشک ها را تحویل ایران دهند تا به ما اثبات کنند که تحت فشاردیگران قرار نمی گیرند.
وی ادامه داد:از سوی دیگر به غربی ها ثابت کنند که از سیاست خارجی مستقل برخوردار هستند.
نقوی حسینی در پایان این گفت وگو نیز پیش بینی کرد که روس ها در نهایت موشک های اس – 300 را به ایران تحویل خواهند داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet