حلول ماه ربیع الاول
1389/02/23 11:48:00
سرویس کمیسیون ها
رئیس کمیسیون کشاورزی:

آثار هدفمندی یارانه‌ها در کوتاه‌مدت در بخش کشاورزی، مناسب نیست

**رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی آثار اجرای قانون هدفمندکردن یارانه‌ها در بخش کشاورزی را در کوتاه مدت مناسب ارزیابی نکرد.

علیرضا رجایی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در پاسخ به این پرسش که ارزیابی شما از تاثیر قانون هدفمندکردن یارانه بر بخش کشاورزی چیست؟ گفت: با توجه به اینکه همه زیرساخت های بخش کشاورزی تکمیل نشده، اجرای این قانون در کوتاه مدت آثار خوبی را به بار نخواهد آورد.

نماینده مردم اراک و کمیجان با اعلام اینکه این موضوع را بارها اعلام کرده ایم، افزود: امیدواریم در فرصتی که داریم با استفاده از منابعی که دولت به دست می آورد بتوانیم به سرعت زیرساخت ها را درست کرده و این اثرات سوء را به حداقل برسانیم.

رئیس کمیسیون کشاورزی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه چه تمهیداتی باید اندیشیده شود تا تاثیرات منفی اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها در این بخش کاهش یابد، گفت: ما فکر می کنیم که فعلا باید با بخش کشاورزی با قیمت ترجیحی در زمینه های مختلف برخورد شود و در عین حال زیرساخت هایی که برای بهره وری بیشتر در این بخش برای گذر از اقتصاد معیشتی به سمت اقصتاد صنعتی در کشاورزی لازم است تکمیل شود.

رجایی با اشاره به بیماری تب برفکی که اخیرا در کشور شیوع پیدا کرد، افزود: این مسئله خیلی کوچک که آثار بسیار زیانباری را به بار آورد نشانگر این است که بخش کشاورزی ما هنوز زیرساخت هایش کامل نشده و آسیب پذیری اش بسیار بالاست.

رئیس کمیسیون کشاورزی تصریح کرد: بنابراین هر فرمولی که بدون در نظر گرفتن زیرساخت های آن در بخش کشاورزی پیاده شود، آثار زیانباری به بار خواهد آورد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet