هدر اصلی
1389/02/23 11:55:00
سرویس سیاسی
نماینده پارلمان لبنان:

پارلمان‌های آسیایی باید تصمیمات کمیته سیاسی مجمع مجالس را جدی بگیرند

**نماینده پارلمان لبنان، مهمترین هدف کمیته سیاسی مجمع مجالس آسیایی را پیگیری تصمیمات اتخاذ شده دانست.

الخوری نماینده پارلمان لبنان که برای حضور در نشست کمیته دائمی سیاسی مجمع پارلمان های آسیایی به تهران آمده است در گفت وگو با خبرنگار "خانه ملت"  ضمن تشکر از ایران و مجلس شورای اسلامی برای میزبانی این نشست گفت:‌ در این نشست تصمیم گیری هایی خواهد شد و البته یکی از اهداف ما نیز این خواهد بود که دولت های آسیایی به اجرای این تصمیم ها تن بدهند.
 
وی اضافه کرد: ما از دولت های آسیایی می خواهیم که تصمیم های پارلمان آسیایی را جدی بگیرند و برای اجرای آنها زمینه را فراهم کنند.
 
این نماینده پارلمان لبنان درباره روند فعالیت کمیته دائمی سیاسی مجمع پارلمان های آسیایی نیز گفت: راه پرفراز و نشیبی را در پیش داریم چرا که همان گونه که می دانید اختلافات زیادی در قاره آسیا و میان دولت های این قاره وجود دارد . ما در این پارلمان از تهدیدات امنیتی در قاره آسیا،‌ مشکلاتی هسته ای ، اشغالگری اسرائیل  و وضعیت عراق و افغانستان سخن خواهیم گفت و این موضوعات را بررسی خواهیم کرد.
 
وی افزود: تهدیدات علیه لبنان و ایران نیز از موضوعات برجسته مورد بحث در کمیته سیاسی مجمع پارلمان های آسیایی است. ما به عنوان نمایندگان ملت های آسیایی در پارلمان آسیایی تلاش می کنیم تا صلح تا به آسیا بازگردد . البته تلاش می کنیم تا با ملت های کشورهایی که آسیا را تهدید می کنند نیز ارتباط برقرار کنیم.
 
 کمیته دائمی سیاسی مجمع پارلمان های آسیایی با حضور نمایندگانی از 15 کشور قاره آسیا فعالیت خود را از دیروز چهارشنبه در تهران آغاز کرد که تا روز جمعه نیز ادامه دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet