حلول ماه ربیع الاول
1389/02/23 11:35:00
سرویس کمیسیون ها
جمشید زهی تاکید کرد:

توجه به مسائل تربیتی و اجتماعی کودکان

**عبدالعزیز جمشید زهی دبیر دوم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در رابطه با سیاست افزایش جمعیت و شعار "دوبچه کافی نیست" گفت: یک خانم تا قبل از سن ۱۸سالگی به دلیل صغر سن و بعد از سن ۳۶سالگی به علت احتمال بروز بیماری‌های جهش یافته در نوزاد نباید بچه‌دار شود.

جمشید زهی در ادامه گفت: من نمی گویم که داشتن چند بچه کافی است بلکه چیزی که برای من به عنوان کسی که در این زمینه کار می کند مهم است سلامت مادران و کودکانشان است. علاوه بر این بحث رعایت فاصله سنی بین فرزندان نیز موضوع مهمی است که باید به آن توجه شود.

وی تاکید کرد: بحث تنظیم خانواده یکی از مشکلات شبکه بهداشت و درمان ماست که درنقاط کمتر توسعه یافته کشور این مشکل بیشتر به چشم می خورد و حتی بهورزهایی که در این زمینه باید به مردم آموزش دهند نیز گاهی چندین بچه دارند.

عضو فراکسیون تازه تاسیس مبارزه با دخانیات تصریح کرد: قطعا درباره افزایش جمعیت مسئله فقط مسئله "هر آن کس که دندان دهد ،نان دهد" نیست بلکه جدا از مسئله سلامت مادر و کودک باید به مسائل اجتماعی آموزشی و تربیتی این بچه ها نیز توجه داشت.

جمشیدزهی در ادامه اظهار داشت: ما باید ببینیم که  برای جوان های حال حاضر که یک سوم جمعیت کشور را تشکیل می دهند چقد توانستیم در بحث آموزش موفق باشیم علاوه بر این، باید ببینیم در  بحث اشتغال و مسئله آسیب های اجتماعی  که ناشی از افزایش جمعیت و ناتوانی ما در تربیت صحیح جامعه بوده چگونه عمل کرده ایم. 

وی در رابطه با اظهارات اخیر وزیر بهداشت مبنی بر دسترسی 99 درصدی همه مردم به امکانات بهداشتی و درمانی نیز گفت: گزارش خانم وزیر بر اساس گسترش شبکه است. ما عملا در همه جا و حتی در روستاها به صورت اقماری خانه های بهداشت را مستقر کرده ایم اما نکته مهم این است که ما تا چه حد در این زمینه موفق بوده ایم.

نماینده مردم سراوان در خانه ملت تاکید کرد: نبود راههای مناسب و فاصله های عمدتا دور بین روستاها و مراکز و خانه های بهداشت سبب شده که دسترسی مردم به این مراکز بسیار کم باشد. علاوه بر این ایلات و عشایر ما اصلا تحت پوشش نیستند و جدای از این خیلی از مردم در استان سیستان و بلوچستان به خاطر مشکلات راه توان رفت و آمد به مراکز بهداشتی را ندارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet