حلول ماه ربیع الاول
1389/02/23 12:06:00
سرویس کمیسیون ها
خالقی:

تلاشی برای کاهش تلفات جاده‌ای نشده است

**عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی عملکرد وزارت بهداشت در برنامه چهارم توسعه را درخصوص تصادفات جاده ای ضعیف و ناکارآمد ذکر کرد.

بشیر خالقی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جهت کاهش حوادث ناشی از حمل و نقل تصادفات جاده ای، به گونه ای عمل می کرد که در برنامه چهارم توسعه یعنی در سال های 1384 الی 1388 با همکاری وزارت راه و ترابری تعداد نقاط حادثه خیز در کشور به نصف کاهش می داد که این موضوع متاسفانه محقق نشده است.

وی خاطرنشان کرد: اگر نصف شدن نقاط حادثه خیز جاده ای که بنا به تعبیری 1000 نقطه بود محقق می شد، با مرگ و میرهای وحشتناک مواجه نمی گشتیم.

نماینده مردم خلخال در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید به صورت دقیق و مستدل دلایل عدم رسیدن به اهداف برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در حوزه سلامت و بهداشت را توضیح دهد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی یادآور شد: حضور وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ارائه خدمات به آسیب دیدگان حوادث جاده ای و عدم تجهیز اورژانس یا ارائه برخی خدمات دیگر موجب می شد تا ما با حوادث دلخراشی که در نوروز امسال اتفاق افتاد مواجه نمی شدیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet