شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1386/10/18 15:54:00
سرویس صحن

نژاد فلاح: بیکاری بلای خانه‌مان سوز خانواده هاست

محمدحسین نژادفلاح با بیان اینکه بیکاری بلای خانه‌مان سوز امروز خانواده هاست، شناخت ریشه‌های اصلی بیکاری را امری ضروری دانست.

به گزارش خبر گزاری خانه ملت، متن کامل نطق نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد دومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حمد و سپاس بیکران به درگاه الهی و سلام و صلوات خالصانه به پیشگاه آخرین پیام‌آور الهی و درود بیکران به پیشگاه مقدس ائمه معصومین بویژه پرچمدار مهر و عدالت، حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه شریف)، با درود به روح بلند و ملکوتی حضرت امام و شهدای گرانقدر و عرض سلام و ادب و احترام به محضر مبارک رهبر فرزانه انقلاب، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و ملت شریف ایران خصوصاً مردم نجیب و بزرگوار حوزه انتخابیه‌ام و خانواده‌های معظم و معزز شهداء و جانبازان و آزادگان و با عرض سلام و ادب و احترام حضور ارزشمند شما سروران عزیز و همکاران بزرگوارم.

فرارسیدن ماه محرم و شهادت حضرت اباعبدالله الحسین و یاران باوفایش خصوصاً علمدار کربلا حضرت ابوالفضل العباس را به پیشگاه مقدس منجی عالم بشریت و ولی امر مسلمین و شیعیان جهان تسلیت عرض می‌کنم.

 یکبار دیگر نفس مسیحایی رهبر فرزانه انقلاب در جمع مردم خونگرم یزد فضای میهن اسلامی را عطرآگین نمود و با فرمایشات گهربار خود به مردم و مسؤولین رهنمودهای بسیار مهم و ارزنده‌ای ایراد فرمودند. مقام معظم رهبری با تقدیر و تشکر از خدمات دولت نهم و اینکه حرکت دولت درجهت زنده نگهداشتن ارزشهای اسلامی و انقلابی می‌باشد، اشاره فرمودند و درخصوص انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز فرمودند که مردم باید با حضور پرشور خود در انتخابات حماسه دیگری را خلق نمایند. ایشان در ادامه فرمایشاتشان درخصوص صلاحیت و ویژگیهای نمایندگان مجلس چنین فرمودند: "مردم به کسانی رأی دهند که با مردم بودند و احساس نزدیکی با آنها داشتند و فاصله‌ای بین خودشان و مردم قائل نباشند و خود را وقف مردم بدانند".

البته علاقه داشتم در این قسمت بیشتر صحبت کنم ولی همکار بسیار عزیز و ارزشمندمان جناب آقای محصل همدانی چون بطور مفصل به فرمایشات مقام معظم رهبری و انتخابات مجلس پرداختند من از آن می‌گذرم ولی بزرگترین افتخار دولت نهم و مجلس هفتم، جلب رضایت مقام رهبری و مردم شریف ایران بوده است.

 اماما! مردم همیشه بیدار میهن اسلامی همچون گذشته به ندای رهبرشان لبیک گفته و با حضور سبزشان ضمن حفظ مردمسالاری دینی، حماسه‌ای به یاد ماندنی خلق و دل رهبر فرزانه را شاد خواهند نمود.

ابتدائاً لازم می‌دانم تقدیر و تشکر خودم را از رؤسای محترم جمهور، جناب آقای دکتر محمود احمدی‌نژاد و حضرت حجه‌الاسلام والمسلمین خاتمی و ریاست محترم مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر حدادعادل که با سفر پر خیر و برکت خود به حوزه انتخابیه اینجانب، زمینه رشد، توسعه، عمران و آبادانی را برای مردم بزرگوارم فراهم نمودند داشته باشم و به اهم اقدامات انجام شده و موانع و مشکلات موجود بطور اختصار بپردازم.

جناب آقای مهندس علی‌آبادی ریاست محترم سازمان تربیت بدنی! ضمن تقدیر و تشکر از حضور حضرت‌عالی در مراسم تجلیل از قهرمانان رشته‌های مختلف ورزشی حوزه انتخابیه اینجانب و افتتاح سالنهای ورزشی و کلنگ‌زنی مجموعه ورزشی 5 هزار نفری، خواهشمند است دستور مساعدت و تسریع در شروع عملیات اجرایی پروژه مذکور و تخصیص اعتبار برای تکمیل و تجهیز سالنهای نیمه تمام و ایجاد فضاهای ورزشی برای مراکز جمعیتی فاقد سالنهای ورزشی را صادر فرمایید.

وزیر محترم علوم! ضمن تقدیر و تشکر از ایجاد مراکز دانشگاهی در شهرستانهای ساوجبلاغ و طالقان و نظرآباد خواهشمند است دستور مساعدت در انتقال بخشی از مراکز دانشگاهی مستقر در شهر تهران به منطقه خوش آب و هوا و نزدیک پایتخت را صادر فرمایید و ضمن تقدیر و تشکر از جناب آقای دکتر جاسبی درجهت استقرار مراکز دانشگاهی در شهرستانهای ساوجبلاغ و نظرآباد و طالقان.

وزیر محترم آموزش و پرورش با توجه به نقش و جایگاه فرهنگیان عزیز در تعلیم و تربیت نسل آینده لازم است به مشکلات فرهنگیان عزیز بالاخص مسأله معیشت و مسکن رسیدگی شود و این مشکلات بنحو مطلوب ان‌شاء‌الله حل شود.

وزیر محترم صنایع! با توجه به مصوبه هیأت محترم دولت مبنی بر ایجاد شهرکهای صنعتی در شهرستانهای ساوجبلاغ و نظرآباد خواهشمند است دستور مساعدت و تسریع در اجرای مصوبات فوق را صادر فرمایید.

وزیر محترم نفت! با تقدیر و تشکر از تلاشهای ارزنده آن وزارتخانه خصوصاً شرکت ملی گاز در اجرای پروژه 63 کیلومتری نظرآباد به مهدی‌شهر و خط تغذیه بالای اتوبان، خوشبختانه تعدادی از روستاها و مراکز جمعیتی از نعمت گاز برخوردار شده‌اند؛ (ولی هنوز) تعدادی از روستاها و مراکز جمعیتی واقع در مسیر از نعمت گاز محروم می‌باشند. لذا خواهشمند است دستور مساعدت و تسریع در گازرسانی به روستاهای لشکرآباد، قاسم‌آباد،

سرخاب و چهارباغ را صادر فرمایید.

وزیر محترم راه! ضمن تقدیر و تشکر از توجه ویژه حضرت‌عالی نسبت به اجرای پروژه‌های چهارخطه کردن جاده ترانزیتی نظرآباد به کرج و احداث جاده نجم‌آباد به اشتهارد و قرار گرفتن جاده طالقان به مرکز شهرستان در ردیف پروژه‌های ملی، خواهشمند است دستور تسریع در تخصیص اعتبار جهت تکمیل پروژه‌های فوق و بهسازی و احداث جادههای روستایی شهرستان ساوجبلاغ و طالقان و نظرآباد را صادر فرمایید.

وزیر محترم بهداشت! ضمن تقدیر و تشکر از توجه ویژه حضرت‌عالی درخصوص ساخت بیمارستانهای نظرآباد و هشتگرد و تخصیص اعتبار جهت احداث بیمارستانهای شهر جدید و شهرستان کوهسار، چهارباغ و طالقان، خواهشمند است دستور تسریع در احداث، تکمیل، تجهیز و راه‌اندازی مراکز فوق و تأمین پزشکان متخصص را صادر فرمایید.

وزیر محترم نیرو! سد طالقان تأمین کننده میزانی از آب شرب و کشاورزی تهران و قزوین می‌باشد و این در حالی است که مردم شریف حوزه انتخابیه‌ام از کمبود آب شرب و کشاورزی رنج می‌برند. آقای وزیر! علت کوتاهی آن وزارتخانه در اجرای مصوبه هیأت دولت مبنی بر تخصیص یک مترمکعب در ثانیه جهت مصرف آب شرب و کشاورزی شهرستانهای ساوجبلاغ و نظرآباد چیست؟

وزیر محترم رفاه! ضمن تقدیر و تشکر از دستور ویژه حضرت‌عالی در رسیدگی به مشکلات کارگران بازخرید اجباری کارخانجات و تبدیل ده‌کلینیک به بیمارستان و تبدیل نمودن درمانگاه رضوان به ده‌کلینیک و شبانه‌روزی نمودن آن، خواهشمند است دستور مساعدت و تسریع در اجرایی‌شدن آنها را صادر فرمایید. در ضمن خواهشمند است نسبت به ترمیم حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیریان و اقشار آسیب‌پذیر جامعه، اقدام جدی بعمل آورید.

وزیر محترم کشور! ضمن تقدیر و تشکر از حضور حضرت‌عالی در مراسم سالگرد حضرت آیت‌الله طالقانی، همانطوریکه مستحضرید از مسائل طرح شده با حضرت‌عالی توسط مسؤولین و مردم شریف، ارتقاء بخش تاریخی طالقان به شهرستان و تبدیل مراکز جمعیتی سیف‌آباد،‌ کردان و تنکمان به شهر و تخصیص اعتبار لازم جهت برطرف کردن بخشی از مشکلات شهرداریها و دهیاریها می‌باشد، لذا خواهشمند است دستور ویژه جهت مساعدت را صادر فرمایید.

وزیر محترم مسکن! همانطوریکه مستحضرید شهر جدید هشتگرد بعنوان یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاریهای دولت در بخش مسکن محسوب می‌شود که ساکنین این شهر از مشکلات عدیده‌ای از قبیل عدم گازرسانی، ضعف حمل و نقل عمومی، کمبود آب شرب و فقدان فضاهای فرهنگی و ورزشی و تفریحی و درمانی و کندی عملیات احداث خط مترو رنج می‌برند.

آقای وزیر! ضمناً تعاونیهای مسکن ادارات و شرکتهای حوزه انتخابیه‌ام برای دریافت مسکن 99 ساله در شهر جدید هشتگرد با شرکت عمران شهر جدید مشکل جدی دارند، خواهشمند است بصورت ویژه رسیدگی فرمایید.

وزیر محترم جهاد کشاورزی! بالا بودن قیمت تمام شده خوراک دام و طیور و عدم تضمین خرید محصولات زراعی و باغی و کشاورزی، دامداران را با مشکل جدی روبرو کرده‌است، امیدوارم رسیدگی فرمایید.

وزیر محترم تعاون! با توجه به دستور مساعدت حضرت‌عالی مبنی بر تهیه طرح جامع شهرک تعاون و وجود زیرساختهای مناسب در شهرستانهای ساوجبلاغ و نظرآباد، دستور مساعدت ویژه را صادر فرمایید.

وزیر محترم ارتباطات!  عدم سرویس‌دهی مناسب تلفنهای همراه، مردم را آزار می‌دهد.

وزیر  محترم کار و امور اجتماعی! توجه جدی به عدم امنیت شغلی کارگران و پایین‌بودن سطح حقوق و دستمزد موجب دل‌نگرانی جامعه کارگری گردیده،‌ خواهشمند است نسبت به موضوع اقدام جدی فرمایید.

قوای محترم سه‌گانه، مسؤولین محترم حکومتی! حکومتی که قدرت اصلی آن تکیه بر مردم است، ناامیدی و یأس مردم از آن می‌تواند یک خطر امنیتی بزرگ و وحشتناک بشمار آید. بیکاری بلای خانه‌مان سوز امروز خانواده هاست. شناخت ریشه‌های اصلی بیکاری و رفع موانع امری ضروری است چرا که بیکاری یعنی‌ اعتیاد، یعنی طلاق، یعنی فقر، یعنی تهدید امنیت ملی. آیا بیکاری کانون گرم خانواده ها را بشدت آسیب‌پذیر نکرده است؟ پس نتیجه می‌گیریم تهدید امنیت امروز این کشور، (منحصر به) دشمنی‌های آمریکا و تهدید به فرستادن پرونده انرژی هسته‌ای به شورای امنیت و نزدیک‌شدن فتنه‌گران در مرزهای جغرافیایی جمهوری اسلامی و دهها چیز دیگر نمی‌شود. تهدید امنیت ملی یعنی فساد، یعنی فحشاء، یعنی فقر، یعنی بیکاری، یعنی عدم معیشت خانواده‌ها، یعنی تبعیض، یعنی بی‌عدالتی، یعنی ایجاد فاصله طبقاتی و دهها چیز دیگر که امیدوارم مجلس هفتم و دولت نهم همت و اراده خویش را بکار گیرند تا مشکلات حل شود.

ملت شریف ایران، همکاران گرامی، آقای رئیس! آنچه گفته شد قسمت کوچکی از هزاران مشکلی است که دل این روستازاده را می‌فشارد. آنچه گفته شد، درد دلی است از دردهای این مردم که مورد لطف آنان بوده‌ام و آنچه گفته شد تلنگری بود برای خدمت بهتر و هیچ غرضی نیست جزء تسریع در خدمت‌رسانی به مردمی که شایسته خدمت‌رسانی هستند که هرچه دارم از آنان هست و آنان مرا لایق خادمی خود دانسته‌اند.

ای خدای بزرگ! تو شاهدی عهد و پیمانی که با مردمم و شهداء بسته‌ بودم و سوگندی که در خانه ملت در برابر نمایندگان ملت یاد کرده‌ام که "با تکیه بر شرف انسانی خویش پاسدار حریم اسلام باشم و امانتی را که ملت به من سپردند بعنوان امینی عادل پاسداری کنم و در حفظ حقوق ملت و خدمت به مردم پایبند باشم"؛ تلاش کردم ذره‌ای کوتاهی نکنم  و اگر قصوری در خدمت است، طلب عفو و بخشش از خداوند رحمان و طلب حلالیت از مردم شریف ایران بخصوص مردم نجیب و بزرگوار حوزه انتخابیه‌ام دارم.

در روزهای گذشته رحمت الهی با بارش برف و باران در چند روز اخیر مردم کشور عزیزمان را از نعمات برخوردار نمود. البته بخش عمده‌ای از راههای کشور مسدود و بحرانی شد که خوشبختانه با تشکیل ستاد ویژه‌ای در معاونت اجرایی ریاست جمهوری، دستگاههای مهم کشور مانند وزارت راه، وزارت نیرو، نیروی انتظامی، ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت بهداشت جهت رفع مشکل بسیج شدند و بحمدالله با امدادرسانی سنجیده هیچگونه آسیبهای جانی در راههای اصلی بر کسی تحمیل نشد. جناب آقای دکتر رعیت هم فرمودند که در استانهای شمالی گاز قطع است امیدواریم توجه جدی به این خواسته همکار عزیزمان هم بشود.

والسلام‌ علیکم و رحمه‌ الله و برکاته.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet