هدر موبایل
1389/02/24 13:03:00
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات:

عملکرد مجلس و هیات‌رئیسه در بعد قانونگذاری و نظارت مثبت است

**مجلس در طول فعالیت خود قوانین بسیار خوبی را براساس نیازهای اولویت‌دار کشور شناسایی کرده و همچنین از بایگانی صورت گرفته در مجالس گذشته بیرون کشیده و در دستور کار قرار داده است.

نورالله حیدری نماینده اردل و فلارسان در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در ارزیابی عملکرد دومین سال فعالیت مجلس هشتم در حوزه قانونگذاری و نظارت گفت: فرآیند عملکرد مجلس هشتم و هیات رئیسه را در بعد قانونگذاری و نظارت مثبت ارزیابی می کنم.

وی افزود: رویکرد قانونگذاری مجلس با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری عمدتا ناظر اولویت های بیشتر است. بنابراین قوانین خوبی مانند قانون سنواتی کشور، هدفمند کردن یارانه ها، اهتمام به حمایت از سرمایه گذاری، توجه به اشتغال و کاهش و نرخ بیکاری، اهتمام به مشی استکبارستیزی، قوانین مربوط به سال هایی که مقام معظم رهبری نامگذاری کردند، حمایت از روستاها و عشایر، حمایت از مشاغل آزاد و بیمه، اقدامات در جهت تحقیقات و پژوهش در مجلس به تصویب رسید.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات به بعد نظارتی مجلس نیز اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با تصویب آیین نامه داخلی، قدم های بلندی را در تقویت بعد نظارت مجلس برداشتیم.

وی افزود: ایجاد معاونت نظارت اقدام بسیار خوبی است. تنقیح قوانین که با تصویب آن هم به قانونگذاری توجه دارد و هم بحث نظارت از مسائل مهمم این دوره است. 

حیدری گفت: از ابعاد دیگر نظارت نیز می توان ناظرین مجلس در شوراها، سبک سوال و استیضاح از وزرا، افزایش تحقیق و تفحص که خود از مصادیق بعد نظارتی قوی است، برگزاری جلسات غیرعلنی جهت تذکراتی که نیاز بود به دستگاه های مختلف داده شود، را برشمرد.

وی عملکرد هیات رئیسه را نیز مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: همه تلاش هیات رئیسه بر این بود که وظایف خود را براساس آیین نامه داخلی انجام دهند.

نماینده اردل و فارسان گفت: خوشبختانه هیات رئیسه تعامل، عدالت، منطق، عقلانیت و بی طرفی در اجرای آیین نامه را به کار بردند و احساس می شود از حقوق نمایندگان در حد توان خود دفاع کردند.

وی افزود: هیات رئیسه در جهت رعایت شأن و منزلت مجلس قدم های بسیار خوبی برداشتند بخصوص ریاست فرهیخته مجلس که انصافا یکی از استوانه های مدیریت کشور به حساب می آیند.

حیدری تاکید کرد: مجلس هشتم یکی از بهترین مجالس بعد از انقلاب است زیرا یکی از مجالس ولایت پذیر، مطیع مقام معظم رهبری و در مسیر ولایت و حریص به خدمت به مردم است و در وظایف خود بسیار دقیق و هوشمند عمل کرد و در مواضعش حقیقتا مستقل و با اقتدار و در عین حال اهل تعامل است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet