هفته دفاع مقدس
1389/02/25 08:40:00
سرویس سیاسی
سبحانی‌نیا:

مجلس هشتم جایگاه قوه مقننه را در معادلات 3 قوه حفظ کرد

**نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی عملکرد مجلس هشتم را با دوره‌های قبل مقایسه و عملکرد این دوره را حرکتی رو به جلو عنوان کرد.

"حسین سبحانی نیا" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت گفت: عملکرد مجلس دوره هشتم به تبع حرکتی رو به جلو دارد. هر چه از عمر مجلس می گذرد کارآمدی نیروهای ما در عرصه های مختلف ارتقاء می یابد. لذا فعالیت مجلس هشتم هم نسبت به تیم گذشته گسترده شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی افزود: نیروهای کارآمد دوره های قبل در دوره هشتم حضور دارند. همچنین افراد متخصص و کارآمد کشورمان در این دوره به عنوان نماینده در مجلس شرکت کرده اند. لذا جمع این دو گروه توان اجرایی مجلس را پویاتر کرده است. به نظر من مجلس هشتم در بخش های تخصصی در مقایسه با مجلس گذشته ظرفیت خوبی دارد.

نماینده مردم نیشابور درخصوص عملکرد رئیس مجلس نیز خاطرنشان کرد: ریاست مجلس به دلایل نقش خوبی که در گذشته در روابط خارجی ایفا کرده و وزیر شورای عالی بوده است در مذاکرات خارجی نقش مهمی دارد و مجلس از این بابت بیش از گذشته تقویت شده است.

وی با بیان اینکهزهمان طور که امام فرموده است مجلس باید در رأس امور کشور باشد، خاطرنشان ساخت: رئیس مجلس هشتم به خوبی جایگاه مجلس  و معادلات قوای سه گانه را حفظ کرده است و همچنین تا جایی که در توان بود به ارزش نمایندگان توجه کردند.

سبحانی نیا ادامه داد: ما در مجلس هشتم درخصوص پیگیری مصوبات، اساسنامه ها، طرح و لوایح همچنین ترک روابط دیپلماسی نسبت به دوره های قبل افزایش چشمگیری صورت گرفته است. امیدواریم در وقت باقی مانده از این مجلس اقدامات رو به جلویی را شاهد باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet