هدر اصلی
1389/02/25 10:25:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
قربانی:

مصوبات دولت در صورت عدم رفع ایرادات لغو می‌شود

**عضو هیئت تطبیق مصوبات دولت با قوانین تاکید کرد که پس از چاپ ایرادات این کمیته به مصوبات دولت در روزنامه رسمی، دولت باید طی یک هفته نواقص را برطرف کند در غیر این صورت، مصوبه مذکور لغو خواهد شد.

حجت‌الاسلام موسی قربانی نماینده مردم قائنات و عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فارس، درباره وظیفه هیئت تطبیق مصوبات دولت با قوانین گفت: در صورتی که مصوبه‌ای از مصوبات هیئت دولت با قوانین مغایرت داشته باشد، ابتدا موضوع از سوی هیئت به دولت و دستگاه‌های ذیربط ارسال می‌شود و در صورت عدم اصلاع ایراد هیئت موضوع به رئیس مجلس گزارش شده و رئیس مجلس نیز در نامه‌ای آن را به اطلاع رئیس جمهور می‌رساند.

وی افزود: پس از ارسال نامه دو حالت پیش خواهد آمد، یا دولت توضیح قانع‌کننده و قانونی به مجلس ارائه می‌کند و یا اینکه نسبت به رفع ایرادات واراده هیئت اقدام می‌کند.

هیئت تطبیق مصوبات دولت با قوانین با اشاره به اینکه در صورت عدم توجه دولت به ایرادها و مغایرت‌ها، نامه رئیس مجلس به رئیس جمهور در روزنامه رسمی چاپ خواهد شد، تاکید کرد: پس از چاپ این نامه در روزنامه رسمی، دولت باید ظرف مدت یک هفته نواقص را برطرف کند در غیر این صورت، مصوبه مذکور لغو خواهد شد.

قربانی ادامه داد: هیئت همواره در جهت اجرای قانون وارد عمل شده و سعی دارد که قوانین به نحو احسن توسط دستگاه اجرایی به اجرا درآید از این رو اقدامات هیئت به هیچ وجه نمی‌تواند سیاسی باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اخبار اخیر منتشر شده درباره خود اظهار داشت: اخیرا عده‌ای در جهت اهدافی خاص علیه بنده جو سازی‌هایی کرده‌اند که اینگونه اقدامات قابل تأمل است.

عضو کمیسیون قضایی مجلس در ادامه تاکید کرد: بنده اخیرا در مجلس خطاب به خبرنگاری که یکی از نهادهای نظام را جنایتکار می‌خواند در دفاع از نظام مطلبی عنوان کردم ولی عده‌ای خلاف واقع را در سایت‌های خبری به دلیل اینکه بنده برای حضور در هیئت رئیسه اعلام آمادگی کرده بودم، منتشر کردند لذا بنده حتما موضوع را از مسیر قانونی پیگیری خواهم کرد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet