هدر اصلی
1389/02/25 13:05:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده تبریز:

دیپلماسی پارلمانی یاری‌گر دیپلماسی دولتی است

** نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: دیپلماسی پارلمانی یاری‌گر و کمک کننده دیپلماسی دولتی است.

محمدحسین فرهنگی در گفت‌وگو با ایسنا، با مثبت ارزیابی کردن دیپلماسی پارلمانی در مجلس هشتم اظهار داشت: از آنجایی که همه کشورها منافع ملی خود را در سیاست خارجی و نوع گسترش روابط با کشورهای جهان تعقیب می کنند، دراین زمینه اجزای مختلف حاکمیت‌ها هم در آن مشارکت دارند.

وی افزود: بنابر این با توجه به جایگاهی که مجلس در جمهوری اسلامی ایران دارد، می‌تواند خط مشی‌های اساسی را ترسیم و با حضور در محافل بین المللی و ایراد اظهار نظرها و مشارکت هایی که در این زمینه صورت می دهد، بسیار تاثیرگذار باشد.

فرهنگی با اشاره به رویه‌های گذشته مجالس مبنی بر رفت و آمدها در عرصه پارلمانی، گفت: از اول انقلاب شاهد این رفت و آمدها بوده‌ایم و در برخی موارد هم این دیدارها مکمل دیپلماسی‌های دولت بوده است.

وی تصریح کرد: این رفتار یعنی این‌که بعضی مواضع را که دولت نمی توانست خیلی راحت عنوان کند، نمایندگان یا رییس مجلس به صورت شفاف مطرح می کردند.

فرهنگی ادامه داد: بر این اساس، دیپلماسی پارلمانی که در مجلس هشتم شروع شده مثبت بوده و به نظر من مجلس هشتم تاکنون در عرصه دیپلماسی پارلمانی موفق عمل کرده است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet