هدر موبایل
1389/02/25 14:15:00
سرویس سیاسی

ابراهیمی: هیچ راهی برای محدود کردن مجلس وجود ندارد

**عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: اصلاً و ابداً هیچ راهی برای محدود کردن مجلس وجود ندارد.

"حسین ابراهیمی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت در پاسخ به این پرسش که معاون پارلمانی رییس جمهور از تشکیل کار گروهی مشترک بین دولت، مجلس و شورای نگهبان برای بررسی  میزان امکان تغییر در لوایح ارائه شده از سوی دولت به مجلس خبر داده است، ارزیابی تان از این موضوع چیست؟ گفت: کلاً مجلس در هر دوره ای که شما ملاحظه کنید، درخشش در آزاد منشی اش است.

نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به میزان آزاد منشی مجلس کشور قوام و استقلال داشته است، تصریح کرد: هر کجا مجلس در جازده آن جا نه دولت توانسته به وظیفه اش عمل کند ، نه ملت به جایی رسیده است.

وی با اعلام اینکه خوشبختانه دولت ما، دولت خوب، پرکار و پرتلاش در چارچوبی که مقررات برایش فراهم کرده است، اضافه کرد: مجلس ما هم الان مجلس آزادی و حُری است که هیچ کس نمی تواند این مجلس را از پا در بیاورد.

ابراهیمی به نحوه تصویب قوانین در مجلس اشاره کرد و افزود: شما می بینید این مجلس آزاد یک مرتبه 180 درجه فرمان را می چرخاند و هیچ کس هم قادر نیست جلویش بایستد.

وی خاطر نشان ساخت: لذا این مجلس با این آزاد منشی که دارد با ایجاد تشکیلات خاص تغییر جهت نمی دهد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی سپس با اشاره به خبر تشکیل کمیسیون مشترک برای بررسی امکان تغییر لوایح دولت در مجلس، اظهار کرد: اگر این کمیسیون مشترک بتواند بعضی از کارهای کارشناسی را مشترک انجام دهد، کمکی به مجلس است.

وی ادامه داد: چنانچه تشکیلاتی به وجود آید که پیش از آنکه لوایح و طرح ها به مجلس بیاید، کار دقیق تر و کارشناسی تری روی آَنها صورت گیرد که دیگر پس از تصویب و ارائه به شورای نگهبان دوباره به مجلس اعاده نشود کار خوبی است.

این عضو شورای روحانیت مبارز در پاسخ به این پرسش که آیا با تشکیل کمیسیون مشترک امکان محدود سازی در وظایف قانونگذاری مجلس نمی رود، افزود: اصلاً نمی شود مجلس را محدود کرد.

ابراهیمی با اعلام اینکه بنده معتقدم نماینده را خدا آفریده برای آزادی، تصریح کرد: براساس قانون اساسی که زیر نظر حضرت امام (ره) تنظیم و تصویب شده است هر که بخواهد یک گوشه زاویه بگیرد، بلافاصله یک مانع جلویش است و نمی تواند بنابراین معتقدم اصلاً و ابداً هیچ راهی برای محدود کردن مجلس وجود ندارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet