هدر موبایل
1389/02/25 15:43:00
سرویس سیاسی
پارلمان عربی در اعتراض به اقدامات رژیم صهیونیستی:

باید رابطه با رژیم صهیونیستی را قطع کرد

**کمیته امور خارجی، سیاسی و امنیت ملی پارلمان عربی با توجه به ادامه شهرک‌سازی‌ها در فلسطین اشغالی، خواستار قطع روابط مستقیم و غیرمستقیم کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی شد.

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه الرأی چاپ اردن، کمیته امور خارجی، سیاسی و امنیت ملی پارلمان عربی از کشورهای عربی خواسته است تا در اعتراض به سیاست مهاجرت اجباری فلسطینیان و ادامه شهرک‌سازی‌ها در فلسطین، روابط خود را با رژیم صهیونیستی قطع کنند.

 شایان ذکر است، در آخرین اقدام صورت گرفته بر اساس این سیاست‌ها ده‌ها هزار نفر از فلسطینیان ساکن کرانه‌غربی به نوار غزه تبعید شدند که این اقدام نمایانگر شروع دور جدیدی از پاکسازی نژادی است. 

بر اساس این گزارش، در بیانیه‌ای که روز جمعه،  کمیته امور خارجی، سیاسی و امنیت ملی پارلمان عربی صادر کرد، آمده است: ادامه سیاست‌های شهرک‌سازی استعمارگرای رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های عربی اشغال شده نشان می‌دهد که این رژیم به دنبال برقراری صلح عادلانه در خاورمیانه  نیست و همه راه‌حل‌ها را برای توقف شهرک‌سازی و خروج از همه سرزمین‌هایی که تا چهارم ژوئن 1967 اشغال شده‌اند و ایجاد حکومت مستقل فلسطینی به پایتختی شهر قدس را رد می‌کند. 

گفتنی است، نشست کمیته‌های چهارگانه دائمی پارلمان عربی روزهای پنجشنبه و جمعه در دمشق برگزار شد. 

لازم به ذکر است، پارلمان عربی مستقر در شهر دمشق متشکل از نمایندگانی از کشورهای عضو اتحادیه عرب است. هر یک از کشورهای عربی چهار نماینده در این پارلمان دارند.

طرح تشکیل پارلمان عربی برای اولین بار در نشست سران اتحادیه عرب در سال 2001 در شهر امان اردن به تصویب رسید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet