ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/02/25 16:08:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
بروجردی:

کشورهای غربی باید نسبت به مسائل جهان واقع بینانه‌تر بنگرند و از تصورات واهی خارج شوند

** رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه برگزاری اجلاس گروه ۱۵ در تهران بسیار تاثیر گذار خواهد بود، ابراز امیدواری کرد آمریکا و برخی دیگر از کشورهای غربی در پی برگزاری اجلاس سران گروه ۱۵ در تهران نسبت به مسائل جهان واقع بینانه تر نگاه بنگرند و از تصورات واهی خارج شوند.

علاء الدین بروجردی در گفتگو با مهر، در پاسخ به این پرسش که ارزیابی شما از برگزاری چهاردهمین اجلاس سران گروه 15 در تهران چیست؟ برگزاری این اجلاس را در تهران مثبت ارزیابی و خاطرنشان کرد: اجلاس گروه 15 یکی از اجلاسهایی است که هم به لحاظ سطح مسئولان شرکت کننده در آن وهم به لحاظ موضوع  بسیار مهم وتاثیرگذار خواهد بود.

وی حضور مسئولان عالیرتبه اکثر قریب به اتفاق کشورهای عضو گروه 15 را در اجلاس تهران نشانه ثبات واقتدار جمهوری اسلامی در منطقه ودر عرصه بین الملل دانست وافزود: از سویی دیگر برگزاری این اجلاس در کشورمان خطا بودن ارزیابی آمریکا وبرخی از کشورهای غربی را که با یک خیال واهی فکر می کردند جمهوری اسلامی ایران دچار انزوای بین المللی شده است ، نشان می دهد.

 

*سخنرانی افشاگرانه احمدی نژاد مهمترین حادثه کنفرانس نیویورک بود

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به سخنرانی احمدی نژاد در کنفرانس بازنگری در ان.پی.تی اظهار داشت: حادثه مهمی که در کنفرانس نیویورک اتفاق افتاد سخنرانی افشاگرانه رئیس جمهور کشورمان بود بطوریکه ایالات متحده آمریکا در کشور خود از میان 189 کشوری که عضوان.پی.تی هستند فقط توانست دو کشور انگلیس وفرانسه را برای خارج شدن از جلسه در هنگام سخنرانی دکتر احمدی نژاد با خود همراه کند.

وی تصریح کرد: طبیعتا حرکت اعضای دیگر ان.پی.تی در همراهی نکردن آمریکائیها نشاندهنده این واقعیت است که این کشور عملا در انزوا قرار دارد.

بروجردی با اشاره به اینکه مسئله  هسته ای برای جامعه جهانی حائز اهمیت است، منطق جمهوری اسلامی ایران را نسبت به موضعگیریهای آمریکا در دنیا دارای خریداران زیادی دانست و ابراز امیدواری کرد که آمریکا وبرخی از کشورهای غربی با توجه به برگزاری اجلاس سران گروه 15 در تهران نسبت به مسائل جهان واقع بینانه تر بنگرند و از تصورات واهی فعلی خود خارج شوند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet