هدر اصلی
1389/02/26 15:18:00
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون شوراها:

تجمیع انتخابات به نفع نظام است

**عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد، طرح تجمیع انتخابات در کل به نفع نظام است.

"ولی اسماعیلی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت در ارزیابی طرح تجمیع انتخابات شوراها با ریاست جمهوری، ابتدا به نحوه ارائه این طرح اشاره کرد و گفت: طرح تجمیع انتخابات شوراها با ریاست جمهوری را شورای عالی استان ها ارائه کرد و پس از مطرح شدن در کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و منتظر طرح در صحن علنی مجلس است.

نماینده گرمی در مجلس شورای اسلامی در عین حال با اعلام اینکه طرح مصوب تجمیع انتخابات در کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس سه ابهام دارد، افزود: اولین ابهام این است که آیا کمیسیون شورای عالی استان ها طبق قانون اساسی می تواند طرح ارائه بدهد یا نه.

وی تصریح کرد: ابهام بعدی این است که اگر دوره شوراهای فعلی تمدید شود، پروسه تعیین صلاحیت اعضای شوراها دوباره باید تکرار شود یا همان صلاحیت دوره گذشته کافی است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس ابهام دیگر مصوبه این کمیسیون درباره تجمیع انتخابات شوراها با ریاست جمهوری را این مسئله عنوان کرد که آیا شهرداران منتخب دوره فعلی شوراها با تمدید دوره شوراها باید به فعالیت خود ادامه دهند یا نه، سیر انتخاب شهرداران دوباره باید تکرار شود.

نماینده گرمی ضمن اعلام این ابهامات، با اعلام اینکه معتقدم طرح تجمیع انتخابات شوراها با ریاست جمهوری به نفع نظام است، افزود: برگزاری انتخابات برای دوسال هزینه های سیاسی و مادی زیادی در بر دارد.

اسماعیلی در عین حال با تاکید براینکه طرح تجمیع انتخابات باید هر چه سریعتر در مجلس شورای اسلامی تعیین تکلیف شود، خاطرنشان ساخت: با توجه به قانون انتخابات فعلی اگر طرح تجمیع انتخابات شوراها با ریاست جمهوری تصویب نشود، انتخابات شوراها باید آذرماه برگزار شود.

نماینده گرمی در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه احتمالا طرح تجمیع انتخابات شوراها با ریاست جمهوری هفته آینده در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح خواهد شد، یادآورشد: دولت مخالف تصویب این طرح است هر چند که اعلام کرده است در صورت تصویب، اجرا خواهد کرد.   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet