هدر موبایل
1389/02/26 14:13:00
سرویس فرهنگی
لاله افتخاری:

در اجرای طرح عفاف و حجاب کوتاهی صورت گرفته است

**عضو کمیسیون آموزش و تخقیقات مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: متاسفانه پس از گذشت ۵ سال از تصویب طرح عفاف و حجاب در شورای عالی انقلاب فرهنگی، اقدام اساسی در این زمینه صورت نگرفته است.

"لاله افتخاری" که در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت در پاسخ به پرسشی در خصوص نحوه اجرای طرح عفاف و حجاب سخن می گفت، تصریح کرد: به خاطر کوتاهی‌هایی که در اجرای این طرح طی 5 سال گذشته صورت گرفته تا کنون چندین بار در مجالس هفتم و هشتم نمایندگان پیگیر اجرای این طرح شده‌اند.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه اقدامات صورت گرفته در زمینه طرح عفاف و حجاب تاکنون بسیار جزئی بوده است، افزود: این اقدامات پاسخگوی نیازهای جامعه نیست.

عضو فراکسیون زنان مجلس با اشاره به اقدمات این فراکسیون در رابطه با طرح عفاف و حجاب، یادآورشد: سوالی حدود 3- 4 ماه پیش از وزیر کشور که مسوول هماهنگی اجرای این طرح در میان دستگاه‌های اجرای بود مطرح کرده و خواستار اقدام عملی وزارت کشور در این زمینه شدیم.

افتخاری تصریح کرد: بر همین اساس یکی دو هفته پیش وزیر کشور در پاسخ به سوال فراکسیون زنان به مجلس شورای اسلامی آمده و گزارشی از اقدامات این وزراتخانه درباره روند اجرای طرح عفاف و حجاب ارائه دادند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس، تصریح کرد: پس از گزارش وزیر کشور به این نتیجه رسیدیم که علی رغم تلاش‌های صورت گرفته، این اقدامات پاسخگو نبوده است.

افتخاری افزود: بر این اساس تصمیم گرفته شد یک کمیته‌ای در وزارت کشور که دو عضو ناظر هم از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس داشته باشد تشکیل شده و تا یکماه بعد گزارشی از روند اجرای طرح عفاف و حجاب تهیه کرده و به مجلس ارائه کنند.

این نماینده تهران ضمن تاکید براجرای هر چه سریع طرح عفاف و حجاب  تصریح کرد: باید همه دستگاه‌ها خود را ملزم به اجرای این طرح دانسته و هر چه سر یع‌تر گزارشی از اقدامات خود در این زمینه تهیه و ارائه دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet