هدر اصلی
1389/02/27 09:02:00
سرویس فرهنگی
موسوی به خانه ملت خبر داد:

انتخاب ناظران اجرای قانون استخدام 600 هزار حق‌التدریس

**"سیدکاظم موسوی" کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از انتخاب دو نفر از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات برای نظارت بر اجرای صحیح قانون استخدام ۶۰۰ هزار معلم حق‌التدریسی خبر داد.

این نماینده مردم در گفت‌وگو با خانه ملت گفت: بنده و آقای محمدرضا شعبانی نماینده مردم کرمانشاه دو نماینده از کمیسیون هستیم که بر اجرای درست این قانون نظارت خواهیم کرد.

موسوی به برنامه‌های آموزش و تحقیقات در برنامه پنجم اشاره کرد و ادامه داد: به اعتقاد من برنامه‌هایی که وزارت علوم و تحقیقات به کمیسیون ارائه می‌کند، برنامه‌های قانع کننده‌ای نیست. در رابطه با برداشته شدن کنکور نیز ما به وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش ابلاغ کردیم که تا سال 1392 کنکور برداشته شود و این 2 سال تاخیر به دلیل کارهای اداری است که باید در این باره انجام شود.

وی تحول بنیادی در آموزش و پرورش را تحول علمی و معنوی در آموزش افراد دانست و افزود: تحول بنیادی در آموزش و پرورش این نیست که کارهای کلیشه‌ای انجام دهیم و مثلا اول ابتدایی تا دیپلم را کم و یا زیاد کنیم، بلکه بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری باید در اخلاق، مباحث علمی و معنوی فرزندان ملت تحول ایجاد کنیم.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، اضافه کرد: باید با استفاده از معلمان نخبه و با تجربه، سطح کیفی تحصیلات را بالا ببریم و نگذاریم با بازنشتگی‌های پیش از موعد، معلمان باهوش و باتجربه ما جذب مدارس غیرانتفاعی شوند، به این دلیل که اغلب کسانی که در مدارس دولتی در حال تحصیلند جزو اقشار کم درآمد جامعه هستند. بنابراین، ما باید از بهترین امکانات برای خدمت به آنها استفاده کنیم.

وی بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان را معضل بزرگی عنوان کرد و گفت: معلمانی که دارای 20 تا 25 سال سابقه تدریس بودند بازنشست می‌شدند و در مقابل، معلمان بی‌تجربه و ناآشنا به کلاس و رفتار با دانش‌آموزان جای معلمان باسابقه را می‌گرفتند. خوشبختانه اجرای این قانون را متوقف کردیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet