شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/02/27 10:07:00
سرویس کمیسیون ها
عضو کمیسیون آموزش:

تحول در آموزش و پرورش یک شبه صورت نمی‌گیرد

**عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خواستار استفاده آموزش و پرورش از پناسیل های مجلس برای تغییر و تحول بنیادین در این حوزه شد.

"غلامحسین مسعودی ریحان" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، درپاسخ به این پرسش که مجلس چه نقشی می تواند در تغییر و تحول بنیادین درآموزش و پرورش داشته باشد، گفت: همه نمایندگان، به ویژه اعضای کمیسیون آموزش که همه از کارشناس در این امر بوده و به تمام زیر و بم آموزش و پرورش آشنایی دارند باید در این زمینه کار کنند.
نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی سپس با اعلام اینکه ما می توانیم دست آموزش و پرورش را در این زمینه به طور کارشناسی بگیریم، اظهار کرد: آموزش و پرورش باید از پناسیل های مجلس در این زمینه استفاده کرده و نمایندگان مجلس را در کنار خود دیده و احساسش این باشد که مجلس می خواهد کمک کند.
عضو کمیسیون آموزش مجلس با اعلام اینکه هر کمکی از دست این کمیسیون برآید آماده است در خدمت آموزش و پرورش قرار دهد، افزود: آموزش و پرورش بنیان توسعه هر جامعه ای است.
مسعودی ریحان در پاسخ به این پرسش که آیا موضوع تغییر و تحول بنیادین درلایحه برنامه پنجم توسعه دیده شده است، گفت: این موضوع در این لایحه هم دیده شده چرا که این فرمایش مقام معظم رهبری است که باید در آموزش و پرورش یک تغییر و تحول جدی صورت گیرد.
وی با اعلام اینکه تغییر و تحول در آموزش و پرورش نیاز به کار جسورانه و کارشناسانه دارد، خاطرنشان کرد: در برخی مواقع که تغییر و تحول انجام می دهیم بیشتر نظرها به سخت افزارها معطوف و کمتر به نرم افزارها توجه می شود، در حالی که در آموزش و پرورش باید بیشتر به بحث تغییر در نرم افزارها توجه کنیم.
این عضو کمیسیون آموزش در پاسخ به این پرسش که آیا بهتر نیست موادری که بصورت جداگانه برای تحول در نظام آموزشی مطرح می شود به صورت کلی در طرح تحول بنیادین آموزش و پرورش دیده شود، گفت: تحول چیزی نیست که یک روزه انجام گیرد.
وی با اعلام اینکه آموزش و پرورش حوزه ای است که برای تحول بنیادین در آن باید خیلی موشکافانه عمل کرد، به جمعیت بالای 14 میلیون دانش آموز در کشور اشاره کرد و افزود: این 14 میلیون دانش آموز یعنی اینکه بیش از 50 میلیون نفر از افراد جامعه با این وزارتخانه در ارتباط هستند که کوچکترین تغییری در آن، بر کل جامعه تاثیر می گذارد.
مسعودی ریحان براین اساس، تصریح کرد: تغییرات در آموزش و پرورش باید کارشناسی شده انجام گرفته و برای مردم جامعه از سوی کارشناسان این امر توجیه شده باشد تا خانواده ها دچار استرس از آینده بچه شان نشده و نگران نباشند.
وی در این راستا به ذکر مثالی اشاره کرد و افزود: مثلا وقتی به یکباره بگوئیم کنکور حذف می شود، آن کسی که 4 – 5 ماه درس خوانده و پشت کنکور است افسرده و نگران می شود.
این نماینده مجلس با اعلام اینکه آموزش و پرورش اداره ثبت و اسناد نیست که با عده ای سروکار داشته باشد، خاطرنشان کرد: به دلیل ارتباط آموزش و پروش با کل جامعه، تغییرات در این بخش باید کاملا کارشناسانه و موشکافانه  و در عین حال همراه با توجیه خانواده باید باشد تا نگرانی ها مرتفع شود.
این عضو کمیسیون آموزش همچنین با تاکید بر اینکه تغییرات در آموزش و پرورش باید قدم به قدم صورت گیرد، اظهارکرد: آموزش و پرورش جایی نیست که امروز یک حرفی بزنیم و فردا بگوئیم که نمی شود این کار را انجام داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet