ایام محرم 1398
1389/02/27 12:29:00
سرویس سیاسی
حیدرپور در واکنش به اظهارات نماینده عراق:

پیگیر اخذ غرامت وارده در جنگ تحمیلی هستیم

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: خسارت‌های وارده عراق در جنگ علیه جمهوری اسلامی حق مردم است و قابل چشم پوشی نیست.

عوض حیدرپور در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت در واکنش به اظهارات نماینده پارلمان عراق گفت: غرامت دوران دفاع مقدس حق قطعی مردم است و مورد بخشش نمی تواند قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: وزارت امور خارجه باید با قدرت و جدیت موضوع اخذ غرامت های جمهوری اسلامی ایران از عراق را مورد پیگیری قرار دهد و کوتاهی نکند.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی یادآور شد : اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس موضوع پرداخت خسارت توسط عراق و پیگیری هایی که وزارت خارجه باید به انجام برساند را در دستور کار قرار خواهد داد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: خسارتی که عراق به ما وارد کرده «دین» آشکاری است که باید به ایران بپردازد.

حیدرپور تصریح کرد: اگر نمایندگان عراق فکر می کنند حال که رژیم صدام واژگون شده و دیگر نباید دیون خود را بپردازند، در اشتباه هستند.

وی خاطرنشان کرد: هنگامی که با عراق برخورد کنیم این موضوع موجب می شود در دهه ها، سده های آینده کسی به ذهنش خطور نکند به ایران حمله کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی یادآور شد: درخواست خسارت از عراق حق ماست و باید پرداخت کننده آن نسبت به این موضوع توجه ویژه کند، که ما از حق مردم نمی توانیم بگذریم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet