ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/02/27 12:51:00
سرویس فرهنگی
هدایت‌خواه خواستار شد؛

بسیج دستگاه‌های فرهنگی برای ترویج فرهنگ عفاف

**عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: نباید ضعف عملکرد دستگاههای فرهنگی کشور را در اجرای فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه را به پای نیروی انتظامی بنویسیم.

ستار هدایت خواه در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص نحوه اجرای طرح عفاف و چگونگی نهادینه کردن فرهنگ حجاب در جامعه اظهار داشت: ما این موضوع را نباید به صورت تک بعدی ببینیم ، یعنی نباید بگوییم عوامل بدحجابی تنها کسانی هستند که با عناد و آگاهانه به صورت سازمان یافته اقدام به رواج بی حجابی در جامعه می کنند و بعد تصور کنیم با برخورد های نظامی مسئله حل خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه پدیده بدحجابی و مبارزه با آن یک مقوله کاملا فرهنگی است، افزود: در برخورد با این مسئله باید کار فرهنگی را در اولویت قرار دهیم و دستگاههای فرهنگی از همه ابزارهای خود استفاده کنند تا فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه نهادینه شود.

نماینده بویر احمد و دنا گفت: متاسفانه عملکرد دستگاههای فرهنگی کشور در بحث حجاب و عفاف، نارسایی ها و ضعف هایی دارند که نباید این ضعف عملکرد را به پای نهادهای امنیتی بنویسیم.

عضو کمیسیون فرهنگی تاکید کرد: کسانی که به صورت سازمان یافته و از روی عناد با جمهوری اسلامی ایران اقداماتی را در جهت رواج بدحجابی صورت می دهند، از چند درصد تجاوز نمی کنند که البته برخورد قاطع با آنان ضرورت دارد اما  90 درصد کسانی که با حجاب نامناسب در خیابانها و مراکز عمومی ظاهر می شوند از روی جهل، غلبه احساسات، ضعف ایمان و در یک کلام  از روی ضعف فرهنگی اینگونه خود را می آرایند.

نماینده بویر احمد و دنا اظهارداشت: روحانیون و علما نباید در این خصوص فرافکنی کنند و این تصور را داشته باشند که به وظیفه خود عمل کرده اند و حالا باید دیگر نهادها  و نیروی انتظامی وارد عمل شود. همه کوتاهی کردند و باید تلاش کنیم تا با اقدامات زیربنایی و فرهنگی این وضعیت را اصلاح کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet