هدر موبایل
1389/02/27 10:57:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسون امنیت ملی:

بهترین پاسخ به شیوخ اماراتی آن است که پاسخی به آنها داده‌نشود

**یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم دفاع دستگاه دیپلماسی ایران از حقوق حقه‌ی مردم در قبال ادعاهای مسوولان اماراتی در خصوص جزایر سه‌گانه، گفت:به نظر می‌رسد بهترین پاسخ به شیوخ اماراتی و کسانی که این موضع بداخلاقی را در قبال ایران اتخاذ کرده‌اند،آن است که پاسخی به آنها داده نشود.

محمود احمدی بی‌غش در گفت‌وگو با ایسنا، ایراد مسوولان اماراتی این است که اولا آنها زود مرعوب آمریکا می‌شوند و آمریکا هم هر جا که می‌بیند کم آورده سعی می‌کند برخی شیوخ عرب را وادار به بداخلاقی در قبال ایران کند.

وی گفت: ما به آنها توصیه می‌کنیم اولا به این زودی مرعوب آمریکا نشوند و دیگر این‌که بررسی کنند و ببینند آیا 200 سال پیش اصلا آنها کشوری داشته‌اند که حالا مدعی جزایر ما می‌شوند؟

وی افزود: این اظهارات به تحریک آمریکایی‌ها صورت می‌گیرد. آنها هم هر جا که در قبال ایران کم می‌آورند، سعی می‌کنند جبهه‌ای را مقابل ایران باز کنند. مساله‌ی هسته‌ای هم چیز کمی نبود که آمریکا الان در آن به بن‌بست رسیده است. آنها مطمئن شده‌اند که ایران هسته‌ای شده و دولت‌های دنیا هم ایران هسته‌ای را پذیرفته‌اند، اما به دلیل اینکه از ابتدا جبهه‌گیری آمریکا این بود که محال است بگذاریم ایران، هسته‌ای شود، حالا برخی کشورها را تحریک می‌کنند تا برای ایران ناهنجاری درست کنند.

نماینده‌ی مردم شازند در خانه‌ی ملت، با تاکید مجدد بر این‌که علت اظهارات مسوولان اماراتی تحریک آمریکا و انگلیس است، ادامه داد: بهتر است اماراتی‌ها مطالعه‌ای کنند و بینند اصلا ریشه آنها به چند سال قبل برمی‌گردد؟ این کشورها متعلق به ایران و از ایالات ایران بوده‌اند، اما بر اثر بی‌لیاقتی‌های حاکمان قبلی ایران در کمتر از دو قرن پیش جدا شده‌اند. پس اینها نمی‌توانند در خصوص جزایر سه گانه ادعایی داشته باشند؛ چرا که اگر بخواهند ادعایی داشته باشند ما هم خواهیم گفت که اساس کشور آنها متعلق به ایران است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان این‌که ادعاهای مقامات اماراتی سخنان گزاف و برای امتیاز گرفتن از آمریکایی‌هاست، یادآور شد: جمهوری اسلامی باید در عین درایت، قاطعانه و آنطور که در خور است به آنها پاسخ دهد.

احمدی بی‌غش در پایان اظهار کرد: ما از دستگاه دیپلماسی می‌خواهیم در بازار مبادلات ایران و امارات تجدیدنظری صورت دهد. چرا که ما باید با کشورهایی مبادلات اقتصادی داشته باشیم که حرمت ایران را نگه می‌دارند نه کسانی که با تلنگری از سوی آمریکایی‌ها به ایرانی‌ها بی‌ادبی و اهانت می‌کنند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet