هدر موبایل
1389/02/27 12:10:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
غفوری‌فرد:

باید موتور حرکتی که پشت اندیشه حضرت امام خمینی بوده، شناخته شود

**حسن غفوری‌فرد تصریح کرد: اگر محور وحدت دائمی ،‌حقیقی و مورد قبول همه وجود نداشته باشد، ولو آنکه در زمان کوتاهی وحدت بوجود آید،‌ بعدا به تفرقه مجدد، منجر خواهد شد.

این عضو هیات رییسه مجلس،‌ در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) اظهار داشت: باید موتور حرکتی که پشت اندیشه حضرت امام(ره) بوده، شناخته و اجرا شود. این امر نیازمند بررسی مجدد و دقیق‌تر اندیشه امام(ره) و شناسایی راهکارهای اجرای آن است.

وی با بیان این‌که حضرت امام(ره) معمار کبیر انقلاب اسلامی هستند، ‌گفت:‌ در انتهای قرن بیستم که همه فکر می‌کردند، دوران دین و دینداری گذشته حضرت امام(ره) توانست با انقلابی بر مبانی اسلام و قرآن، بزرگترین قدرت نظامی منطقه را با دست خالی شکست دهد و این الگوی جدیدی برای حکمرانی در دنیا بود.

این نماینده مجلس تصریح کرد:‌ الگوی حضرت امام(ره)، توانست یک قدرت را که از طرف تمام قدرت‌های غرب و شرق حمایت می‌شد، با دست خالی شکست دهد و با کمترین هزینه یک حکومت جدید را پایه‌گذاری کند. طبیعی است که اندیشه‌های ایشان باید برای همیشه بر تارک جمهوری اسلامی ایران بدرخشد و مورد عمل قرار گیرد.

وی با بیان این‌که این امر فقط با حرف، تمجید و برگزاری سمینار و همایش امکان‌پذیر نیست، اظهار داشت: باید الگوی حضرت امام و اندیشه‌های ایشان در عمل سرلوحه کارها قرار گیرد.

وی تاکید کرد:‌ وصیتنامه سیاسی-عبادی حضرت امام(ره) باید به عنوان منشور انقلاب در راس کارها قرار گیرد.

وی بر لزوم توجه به وصیتنامه حضرت امام (ره) تاکید و خاطرنشان کرد: ‌مقرر شده است که ناطقان مجلس در سالروز رحلت حضرت امام(ره) راجع به راهکارهای استفاده و تحقق اندیشه حضرت امام به ویژه در میان مسوولان اعم از مسوولان سه قوه سخن بگویند تا این امر از حالت کلی گویی خارج شود و درصدد پیاده کردن آن باشیم.

غفوری فرد اظهار امیدواری کرد که امسال برگزاری مراسم سالگرد رحلت حضرت امام(ره) را با شکوهتر از سال‌های گذشته شاهد باشیم.

وی همچنین تصریح کرد:محور وحدت در کشور ما قانون اساسی ،‌خط امام(ره) و وصیتنامه سیاسی-عبادی حضرت امام، ولایت فقیه، اعتقاد به حکومت دینی و شخص ولی فقیه است. البته ممکن است کسانی که این محورها را قبول دارند دارای سلایق مختلفی باشند .

وی با بیان این‌که باید این محورها برای همگان تبیین شود، افزود: اگر وحدت در یک فضای گنگ و ناشناخته باشد، حتی اگر برای مدت کوتاهی انجام شود، در نهایت موجب تفرقه خواهد شد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet