شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/02/27 15:13:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده بویراحمد و دنا:

با اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها، هزینه های درمانی کاهش می‌یابد

**نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت : در سفر هیات دولت به این استان یک هزار و۵۰۰میلیارد ریال برای بخش فرهنگ این استان به مدت پنج سال اختصاص داده شد که ضروری است دستگاه‌های فرهنگی ظرفیت لازم برای جذب این اعتبارویژه را فراهم کنند.

به گزارش ایسنا، ستار هدایت خواه ، افزود: این اعتبار که نحوه تخصیص آن هرساله 300 میلیارد ریال به مدت پنج سال است، موجب یک تحول شگرف دربخش فرهنگ این استان خواهد شد.

وی با بیان این که رییس جمهوری و هیأت دولت نگاه ویژه به این استان دارند ، اظهارداشت : این بودجه به غیر ازاعتبارات سالانه فرهنگی است که به ادارات در زمینه های مختلف تخصیص داده می شود.

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در بدو ورود به این استان از اختصاص سایت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به مسکن مهر انتقاد کرد ، گفت : شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در حال توسعه است و دانشگاه علوم پزشکی دنبال توسعه سایت خود و رشته های بیشتری حتی رشته های دستیاری است و این زمین را نیاز دارد .

هدایت خواه تصریح کرد : با توجه به این‌که هر گونه تغییر و تحول در این دانشگاه باید با نظر هیات امنا صورت بگیرد، بهتر است این موضوع که زمین دانشگاه به مسکن مهر اختصاص یابد در هیات امنا مطرح تا مورد بررسی قرار گیرد.

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح هدفمند کردن یارانه ها ، اظهار کرد : در حال حاضر بار هزینه سلامت بر مردم نه تنها در استان بلکه در سطح ملی سنگینی می‌کند که با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها ، هزینه های درمانی کاهش و پوشش بیمه ای تکمیل خواهد شد.

هدایت خواه خاطرنشان کرد : در دولت نهم در زمینه ارتقای بهداشت و درمان در این استان اقدامات خوبی از جمله احداث بیمارستان ها انجام شده است که در صورت بهره برداری تخت های بیمارستانی ایجاد شده در این دولت با همه دولت های قبل برابری می کند.

وی با بیان این‌که حضور بخش خصوصی در بهداشت این استان بتدریج اتفاق می افتد ، ادامه داد : این موضوع در استان کهگیلویه و بویراحمد نیازمند حمایت ویژه دولت است.

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد : بر خود لازم می دانم به نمایندگی ازمجمع نمایندگان استان کهگیلویه وبویراحمد از حضور پرشکوه و با صلابت مردم خونگرم ، صمیمی و ولایتمدار استان در استقبال بی نظیر از رییس جمهوری اسلامی ایران و هیات دولت قدردانی کنم.

هدایت خواه، سفر دور سوم هیات دولت به استان و توجه به موضوع کارهای فرهنگی و ایجاد زیرساخت‌ها در حوزه های مختلف گردشگری و جذب سرمایه گذاری و پرداختن به معضل اساسی استان یعنی مقوله اشتغال را خوب و مطلوب عنوان کرد و افزود: درست است که رویکرد اصلی این سفر فرهنگی بود، اما در حقیقت کارهای بسیار شایسته ای در زمینه های مختلف نیز انجام شد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet