ایام محرم 1398
1389/02/28 08:18:00
سرویس کمیسیون ها
نماینده اهر و هریس:

چه می‌شودکه در کشور چین نرخ بیکاری یک رقمی و در ایران دو رقمی است

نوری**نماینده اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی با انتقاد ازدو رقمی بودن نرخ بیکاری در کشور، دلیل این امررا در سوء مدیریت یا عدم مدیریت کافی اعلام کرد.

غلامحسین مسعودی ریحان در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با اعلام این مطلب، تصریح کرد: مطابق بند12 اصل سوم و بند2 اصل43 و اصل28 قانون اساسی، باید در تمام استان‌ها و شهرستان‌های کشور به صورت عادلانه برای ایجاد اشتغال مردم برنامه‌ریزی و امکانات به صورت مساوی تقسیم شود تا فرصت اشتغال برای همه مردم فراهم شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه متاسفانه در کشورما  با وجود ظرفیت‌های قوی از قبیل نفت و گاز، نرخ بیکاری دورقمی است و درکناراین، تورم بالا هم کمر مردم را می‌شکند، اظهار کرد: این عوامل منجر به بروز ناهنجاری‌های اجتماعی در کشور شده است که باید برای حل این مشکلات، توجه جدی از سوی مسئولان صورت گیرد.

وی با اشاره به یک رقمی بودن نرخ بیکاری در کشور چین با وجود جمعیت میلیاردی و فقدان ظرفیت‌های لازم به اندازه جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: چه می‌شود در آن کشور نرخ بیکاری یک رقمی و در کشور ما با وجود این همه ظرفیت و جمعیت چند ده میلیونی، نرخ بیکاری دو رقمی است.

نماینده اهر وهریس دلیل این امر را بهره‌وری پایین و نبود مدیریت مناسب و سوءمدیریت‌ها در کشورعنوان کرد وافزود: باید مدیرانی که مسئولیت ایجاد اشتغال در کشور را دارند به این امر توجه جدی داشته باشند و نه مانند وزیر کار بگویند که ایجاد اشتغال به من مربوط نیست و وزارت تعاون بخشی از این مسئولیت را برعهده بگیرد.

وی چنین استدلال کرد: مسئولان امر اشتغال با چنین اظهارنظرهایی می‌خواهند مشکل و حل مسئله را به گردن دیگران انداخته و مردم نتوانند متصدی اصلی اشتغال را پیدا کنند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه احساسم این است که رئیس‌جمهور درباره ایجاد اشتغال باید یک کار انقلابی انجام دهد، اضافه کرد: به نظر من اگر 100درصد درآمدهای حاصل از هدفمندکردن یارانه‌ها به ایجاد اشتغال اختصاص یابد، مردم راضی‌تر خواهند بود.

مسعودی‌ریحان همچنین با اظهار اینکه در حال حاضر نرخ بیکاری در کشوربا احتساب هفته‌ای دو ساعت کار، دو رقمی اعلام می‌شود، افزود: اگر مانند گذشته با هفته‌ای دو روز کارمی‌خواستند نرخ بیکاری را اعلام کنند، این نرخ خیلی بیش از اینها بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet