هدر موبایل
1386/10/23 10:43:00
سرویس سیاسی

حداد عادل: عشق مردم به امام حسین (ع) نشانه اعتقاد به آزادی و آزادگی است

رئیس مجلس گفت: عشق مردم به امام حسین (ع) نشانه اعتقاد به آزادی، آزادگی، ظلم ستیزی و عدالت خواهی است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، غلامعلی حدادعادل در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی روز یکشنبه اظهار داشت: بار دیگر ماه محرم فرا رسید و ملت ما همراه با دیگر ارادتمدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) فرصت یافتند تا در این ماه عزیز بار دیگر با سالار شهیدان تجدید عهد کنند.

وی که با بیان اینکه امام حسین (ع) در فرهنگ ملت ایران جایگاهی مرکزی و محوری دارد خاطرنشان کرد: شناخت این ملت برون آگاهی از رابطه این ملت با امام حسین (ع) ممکن نیست. عشق و علاقه مردم به حضرت امام حسین و عزاداری این ملت برای آن بزرگوار و خاندان و یارانه وی در حقیقت نشانه اعتقاد مردم به آزادی و آزادگی و ظلم ستیزی و عدالت خواهی است و نشانه اعتقاد مردم ما به حکومت صالحان و ایستادگی در برابر حکومت های ناصالح و مبارزه با طاغوت هاست.

رئیس مجلس افزود: همین اعتقاد بود که ملت ایران را به رهبری امام راحل که خود دانش آموخته ای از مدرسه بزرگ حسینی بود در انقلاب اسلامی به پیروزی رساند و همین اعتقاد و عشق و علاقه و پیوند معنوی این ملت با امام حسین است که مردم ما را نزدیک به 30 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی به حفظ و دفاع از این انقلاب موفق داشته است.

حدادعادل تصریح کرد: ما فداکاری های این ملت و جهش در مبارزات مردم در روز اول محرم سال 57 را فراموش نمی کنیم و به روح شهیدان آن روز و آن هفته ها و ماه ها درود می فرستیم.

وی گفت: عزاداری امام حسین (ع) برای ملت ما برکت است و حرکت و مطمئنیم تا این پرچم های سیاه بر فراز خانه ها و مسجد ها و حسینیه ها در اهتزاز است، عزت، اقتدار و استقلال این ملت و سرافرازی جمهوری اسلامی با الهام از فلسفه قیام عاشورا تضمین شده خواهد بود.

رئیس مجلس اظهار داشت: امیدواریم عاشورای امسال هم مانند همه سال ها فرصتی باشد برای آشنایی بیشتر ما با معارف اسلامی و مکتب الهی اسلام و حقیقت امامت و ولایت و جهاد و شهادت و امیدواریم گردانندگان و گویندگان و مداحان مجالس حسینی که ما از همه آنها تشکر می کنیم به توصیه های مشفقانه مراجع عظام تقلید که آنها را از کارهای مغایر با شان محرم و عاشورا برحذر می دارند بیشتر توجه کنند و اجازه ندهند پیام اصلی عاشورا در زیر پوسته بعضی سنت های غلط و کارهای ناروا پوشیده و پنهان بماند.

حدادعادل در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سرمایه بی سابقه در کشور تصریح کرد: در این روزها امواج سرما و برف یکی پس از دیگری از راه رسیده و برف و یخبندان بخش های وسیع و تقریبا همه کشور ما را فراگرفته است. برف و سرما و یخبندانی که در دهه های گذشته بی سابقه بوده و دمای هوا در بعضی از شهرها تا منفی 30 درجه کاهش پیدا کرده و ارتفاع برف در بعضی از شهرهای شمالی و شمالغرب تا حدود یک متر و هفتاد سانتی متر رسیده است.

وی ادامه داد: پیدا است که این سرما و برف و یخبندان بی سابقه برای کشور و برای مردم مشکلات زیادی ایجاد کرده که اهم آنها افت فشار و قطع گاز و بسته شدن راه ها به علت کولاک و یخبندان بوده است. مشکلات بسیاری برای مردم کشور ما ایجاد شده و طبیعی است که مردم هم در اینگونه موارد به نمایندگان خودشان مراجعه می کنند و نمایندگان در معرض این شکایت ها و گرفتاری های مردم قرار می گیرند که نمونه آن را نطق های پیش از دستور و تذکرات کتبی دیدیم.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: طبیعی است که مردم انتظار داشته باشند در این گونه موارد کمک شوند که البته شاهد بودیم از همان روزهای نخست مسئولان محترم در وزارت نفت و وزارت راه، راهنمایی و رانندگی، شهرداری ها، پلیس راه، هلال احمر و استانداری ها همه و همه تلاش کردند تا این مشکلات تخفیف پیدا کند. ما هم تشکر می کنیم.

وی افزود: حتی شاهد بودیم که رئیس جمهور محترم شخصا به مازندران سفر کردند. در بسیاری از مناطق با اقدامات صورت گرفته مشکلات کاهش پیدا کرد، اما هنوز هم این مشکلات وجود دارد. امروز ما از وزیر محترم نفت برای شنیدن مشکلات بوجود آمده در این راتباط به مجلس بیایند و اقدماتشان را توضیح دهند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet