خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت امام رضا (ع)
1386/05/02 08:11:00
سرویس بین الملل

نجابت: معیارهای دو گانه مانع از اجرای عدالت در عرضه بین‌الملل می‌شود

نجابت با انتقاد از معیار دو گانه برخی کشورها درباره مسائل و حقوق بین الملل، رویکردهای غیر عادلانه در روابط کنونی جهانی از سوی قدرت‌های جهان را مضر توصیف و خاطرنشان کرد: معیارهای دو گانه مانع از اجرای عدالت در عرضه بین‌الملل می‌شود.

به گزارش خانه ملت، دو تن از نمایندگان عضو حزب محافظه کار مجلس عوام انگلیس روز دوشنبه با حسین نجابت ـ عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی و رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس ـ دیدار وگفت‌وگو کردند.

در این دیدار ابتدا نجابت نقش گروه‌های دوستی پارلمانی را کمک به کاهش سوء برداشت‌ها و کمک به تقویت تفاهم بین پارلمان‌ها و دولت‌ها ارزیابی کرد و گفت: گروه‌های دوستی می‌توانند از ظرفیت‌هایی که بعضا در نزد دولت‌ها وجود ندارد به طور کامل در جهت ارتقاء روابط دیپلماتیک بهره گیرند.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران ـ انگلیس هم‌چنین از رویکرد انگلیسی در قبال منافقین و نیز مبارزه با قاچاق مواد مخدر در افغانستان انتقاد کرد و گفت: جنایات گروهک غیرقانونی منافقین در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی برای همه مردم ایران شناخته شده است و آن‌ها هیچ جایگاهی در نزد افکار عمومی ایران ندارند و پذیرش آن‌ها توسط دولت انگلیس به ارتقاء روابط فیمابین کمکی نمی‌کند.

او درباره قاچاق مواد مخدر در افغانستان نیز اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران، آسیب‌های گوناگونی را به واسطه افزایش کاشت و قاچاق مواد مخدر در افغانستان متحمل شده و انگلیس در این زمینه حساسیت کافی نشان نمی‌دهد.

نجابت هم‌چنین گفت: ایراد اتهامات مختلف به جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تسلیح شورشیان در عراق و طالبان در افغانستان بی‌اساس و در حکم بازی‌های رسانه‌ای است.

عضو هیات رییسه مجلس اظهار کرد: اتهام زنی به یکدیگر،‌کمکی به رفع سوء تفاهمات نمی‌کند.

در این دیدار هم‌چنین دو تن از نمایندگان حزب محافظه کار در مجلس عوام انگلیس به اشاره به نقش مهم گروه‌های دوستی پارلمانی در کاهش سوء تفاهمات فیمابین، گفتند: بین دو کشور باید اعتماد کافی به وجود آید و در این ارتباط راه‌های مختلفی وجود دارد.

این دو نماینده مجلس عوام انگلیس در ادامه با اذعان به موفق نبودن برنامه‌های مربوط به مبارزه با قاچاق مواد مخدر در افغانستان پس از سقوط طالبان اظهار کردند که انگلیس سعی می‌کند که حساسیت کافی در امر مبارزه با موادمخدر از خود نشان دهد.

آنها ابراز امیدواری کردند مجالس دو کشور بتوانند در جهت ارتقای همکاری‌های فیمابین نقش خود را به طور کامل ایفا کنند.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet