هدر اصلی
1389/02/28 12:03:00
سرویس بین الملل
فدایی در جمع خبرنگاران:

توافق‌ تهران، به رسمیت شناختن فعالیت‌های هسته‌ای ایران است

**نماینده‌ مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پیام بیانیه‌ تهران، به رسمیت شناختن فعالیت‌های هسته‌ای ایران و شکستن انحصار مذاکره با گروه ۱ + ۵ است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "حسین فدایی" در حاشیه‌ جلسه‌ علنی روز سه‌شنبه 28 اردیبهشت ماه در جمع خبرنگاران پارلمانی با اشاره به توافق روز گذشته ایران، برزیل و ترکیه برای تبادل سوخت هسته‌ای، گفت: به نظر می‌رسد که نظام سلطه با تمام تلاشی که در صحنه‌ سیاسی و دیپلماسی بین‌المللی برای منزوی کردن ایران انجام می‌دهد با دیپلماسی فعال جمهوری اسلامی به بن‌بست رسیده و دیپلماسی ایران عکس فعالیت‌های نظام سلطه را اثبات کرد.

وی افزود: کشورهای مستقل و آزاده‌ جهان متوجه شدند که نظام سلطه می‌خواهد اهداف خود را تحمیل کند و اجلاس تهران یک همسویی و همراهی این کشورها با ایران را نشان داد.

نماینده مردم تهران یادآور شد: اگر بیانیه‌ تهران مورد قبول سایر کشورها واقع شود، پیام‌های متعددی از جمله به رسمیت شناختن فعالیت‌های هسته‌ای ایران و شکستن انحصار مذاکره با گروه 1 + 5 دارد.

این نماینده مجلس یادآور شد: اجلاس تهران دستاوردهای خوبی داشت و بیانیه‌ تهران یک حرکت رو به جلو و ابتکار نظام جمهوری اسلامی ایران بود.

نماینده مردم تهران با بیان این که در بیانیه‌ تهران هیچگونه تعهدی وجود ندارد، خاطرنشان ساخت: ایران با دیپلماسی خود به قدرت‌های دیگر اعتماد و آنها را وارد صحنه کرده است.

فدایی تصریح کرد: بر اساس توافق 3 کشور سوخت به عنوان یک امانت در دست کشور ترکیه قرار می‌گیرد.

وی در عین حال متذکر شد: درباره‌ جزییات بیانیه‌ تهران باید توافق صورت گیرد و در خصوص نحوه تبادل زمان‌بندی و چگونگی اجرای آن نیاز به یک توافق جدیدی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet