هدر موبایل
1389/02/28 16:39:00
سرویس کمیسیون ها
نماینده مردم ماهنشان، انگوران و ایجرود:

اولویت با حل مشکلات معیشتی مردم است

**مهمترین مشکل استان اقتصاد ی است، لذا با توجه به پتانسیل‌های بالقوه استان همچون موقعیت استراتژیک، منابع زیرزمینی، کشاورزی، صنعتی، معدنی، می‌توان انتظار داشت که زنجان به سمت توسعه‌یافتگی حرکت کند.

رضا عبداللهی نماینده مردم ماهنشان، انگوران و ایجرود به روزنامه مردم نو زنجان گفت: بنابراین در وهله اول به نظر می‌رسد باید مشکلات معیشتی مردم مورد توجه قرار گیرد و در وهله بعد نگاه توسعه‌ای به مدیریت و منابع انسانی صورت گیرد.

وی اظهار داشت:  توجه به بخش تعاونی باعث ایجاد اشتغال و افزایش تولید می‌شود و این بخش می‌تواند مسئولیت‌های سنگینی را بر عهده بگیرد، چون توزیع ثروت در بخش تعاونی نسبت به بخش خصوصی عادلانه‌تر است.

وی  با بیان اینکه توجه به پتانسیل ها و ظرفیتهای استانی بسیار مهم است افزود: واگذاری معدن انگوران هم می تواند در توسعه و رشد اقتصادی دولت کمک کند.از طرفی هیچ عنصر دیگری جز کار و تلاش به پیشرفت،رفع تنگنا ها، فقر و بیکاری نمی تواند کمک کند.

عبدا للهی اظهار داشت:  بررسی میزان اشتغال در بخشهای اقتصادی نیز نشان می‌دهد که بیشترین سهم شاغلان به بخش کشاورزی و کمترین میزان به بخش صنعت اختصاص دارد.

وی در ادامه گفت: بررسی اشتغال در بخش‌های عمده اقتصادی استان زنجان نشان می‌دهد که بخش کشاورزی با ‌١/٣٧ درصد، بیشترین سهم اشتغال را در فصل تابستان ‌١٣٨٨ در استان زنجان به خود اختصاص داده است و بخش صنعت با ‌٤/٣٢ درصد و بخش خدمات نیز با ‌٥/٣٠ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

 وی تصریح کرد:شرایط جغرافیایی مشتمل بر تنوع آب و هوایی با برخورداری از منابع آب و حاصلخیزی خاک این استان را به یک منطقه مناسب کشاورزی فراهم آورده است و در حال حاضر زنجان یکی از قطبهای کشاورزی و دامداری غرب کشور به حساب می آید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet