هدر اصلی
1389/02/28 16:13:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
غفوری‌فرد:

بلوک جدیدی در حال شکل‌گیری است که سلطه یکجانبه غربی‌ها را در هم می‌شکند

**یک عضو هیئت رئیسه مجلس گفت معتقد است بلوک جدیدی در مقابل گروه ۱+۵ در حال شکل‌گیری است که سلطه یکجانبه غربی‌ها را در هم می‌شکند.

حسن غفوری‌فرد نماینده تهران و عضو هیئت رئیسه مجلس در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: توافق‌نامه تهران یک بیانیه است برای اعلام آمادگی ایران جهت مبادله سوخت هسته‌ای و پس از پذیرش طرفین مقابل به توافقنامه تبدیل می‌شود.

وی افزود: جمهوری اسلامی قوانین دو کشور قدرتمند دیگر مانند برزیل و ترکیه را با خود در زمینه مسائل هسته‌ای همراه کرده و بلوک جدیدی در مقابل 1+5 در حال شکل‌گیری است که سلطه یکجانبه غربی‌ها را در هم می‌شکند و این اقدام صحیح است.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس در واکنش به دیدگاه کسانی که می‌گویند بهتر بود ایران به جای تفاهم با کشورهای واسطه با گروه وین مذاکره می‌کرد، گفت: در مذاکره بازی برد - برد است اما در مذاکره با گروه وین این مسئله مدنظر قرار نگرفته بود ولی در بیانیه تهران این موضوع رعایت شده است.

وی خاطر نشان کرد: تلقی ما از بیانیه تهران برای مبادله سوخت این است که بازی برد - برد مدنظر قرار گرفته و ایران بدون عقب‌نشینی از مواضع خود اقدام اصولی انجام داده است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet