شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/02/28 16:05:00
سرویس بین الملل
انتقاد بروجردی از عملکرد روس‌ها در ارائه موشک‌های اس 300

مسکو نباید تحت تاثیر آمریکایی‌ها باشد

**رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: روس ها در ارائه موشک های اس ۳۰۰ بسیار بد عمل کرده اند.

علاءالدین بروجردی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با انتقاد از عملکرد روس ها در تحویل موشک های اس 300 به ایران، اعلام کرد: روس ها تاکنون در این زمینه بسیار بد عمل کرده اند.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر چگونگی عکس العمل روس ها نسبت به تهدیدهای آمریکایی ها در خصوص تحویل موشک های اس 300 به ایران گفت: روس ها تا حالا در مورد تحویل موشک های اس 300 بد عمل کرده اند.

نماینده بروجرد در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه معمولاً اعتبار کشورها در عرصه بین المللی به انجام تعهداتشان در صحنه جهانی گره خورده است، افزود: براین اساس روس ها در زمینه ارائه موشک های اس 300 به ایران متعهد هستند و باتوجه به قرارداد رسمی که امضاء کرده اند باید هر چه سریعتر به تعهد خود عمل کنند.

رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: اگر روس ها به هر دلیلی بخواهند به تعهد خود عمل نکنند، تخلف کرده و این به عنوان یک نمره منفی در کارنامه روابط روسیه با جمهوری اسلامی ایران به ثبت خواهد رسید.

وی اضافه کرد: اگر هم مسکو تحت فشار صهیونیست ها و یا آمریکایی ها بخواهند از ارائه موشک های اس 300 به ایران خود داری کند، این امر به شدت اقتدار و استدلال آنها را زیر سئوال خواهد برد.

بروجردی در عین حال ابراز امیدواری کرد که روس ها تا دیر نشده به تعهد خودشان در قبال ایران عمل کنند.

رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی سپس با اشاره به توانمندی های موشکی ایران خطاب به مقامات روسی گفت: ممکن است در شرایطی این موشک ها تحویل جمهوری اسلامی ایران داده شوند که دیگر باتوجه توانمندیهای موشکی ایران فاقد ارزش باشند.

بروجردی یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران با توانمندیهایی که در عرصه موشکی بدست آورده توانایی این را دارد که موشک های ضد هوایی تولید و داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet