هدر اصلی
1389/02/28 18:45:00
سرویس کمیسیون ها
حسینی در گفت و گو با خانه ملت

پاسخ میرکاظمی برای برخی از نمایندگان قانع کننده نبود

**سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: مسعود میرکاظمی وزیر نفت برای پاسخگویی به برخی از نمایندگان در جلسه کمیسیون حاضر شد که توضیحات وی برای برخی از نمایندگان قانع کننده و برای برخی قانع کننده نبود.

سیدعماد حسینی نماینده قروه در مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه مسعود میرکاظمی وزیر نفت برای پاسخگویی به حدود 20 سوال نماینده در کمیسیون انرژی مجلس حاضر شد، گفت: البته برخی از نمایندگان همچون غلامرضا اسدالهی نماینده تربت جام، سیدمحمد مهدی پورفاطمی و غلامعلی میگلی نژاد نمایندگان دشتی و تنگستان و بوشهر، فخرالدین حیدری نماینده سقز، عبدالحسین ناصری نماینده گرگان، فرهاد تجری نماینده قصرشیرین و مجید نصیرپور نماینده سراب سوال خود را از وزیر پس گرفتند، همچنین محمدحسین فرهنگی نماینده تبریز و خلیل حیات مقدم نماینده ماهشهر به دلایلی برای طرح سوال خود در کمیسیون حاضر نشدند.

وی افزود: سوالات سلیمان جعفرزاده ماکو، میرخلیلی نماینده میناب و سیدفاضل موسوی نماینده خدابنده از وزیر نفت مطرح شد که پاسخ های وزیر برای این نمایندگان قانع کننده نبود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه سوال سیدفاضل موسوی به نمایندگی از 39 نماینده مطرح شد، گفت: سوال ایشان درخصوص میادین مشترک نفت و گاز ایران و عمان بود که تاکید داشتند به رغم آن که ایران سه برابر عمان در میادین مشترک سرمایه گذاری کرده؛ اما برداشت عمانی ها از این میادین بیشتر است.

حسینی افزود: سلیمان جعفرزاده نیز در خصوص عدم تحقق برنامه های وزیر نفت در زمان رای اعتماد از مجلس و علت نداشتن تراز گاز در کشور از وزیر سوال کرد و میرخلیلی نیز درخصوص مشکلات گاز رسانی در استان هرمزگان سوالی را از میرکاظمی پرسید.

وی با بیان اینکه توضیحات وزیر برای الیاس نادران نماینده تهران، عزت الله اکبری نماینده قائم شهر، سیدیونس موسوی نماینده فیروزآباد و امین شعبانی نماینده سنندج قانع کننده بود، گفت:  نادران درخصوص علت برکناری جشن ساز مدیرعامل شرکت ملی نفت و انتصاب قلعه بانی به جای آن سوالی را مطرح کرد. اکبری نیز درخصوص پالایشگاه خلیج فارس بندرعباس و رها شدن عملیات اجرایی آن، موسوی درخصوص احداث پالایشگاه گاز در قیر و کارزین و شعبانی نیز درخصوص تردد اتومبیل های حمل کننده مازوت از عراق به مرزهای باش ماق و پیرانشهر و مضرات آلایندگی این اتومبیل ها سوالاتی را از وزیر مطرح کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet