شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/02/28 19:28:00
سرویس بین الملل

ارائه گزارش سفر گروه دوستی پارلمانی ایران-عمان، بحرین و هند به رئیس مجلس

**عضو گروه دوستی پارلمانی ایران با سه کشور عمان، بحرین و هند در خصوص ملاقات با رئیس مجلس گفت: به دنبال سفر گروه دوستی ایران به عمان و بحرین امروز با لاریجانی نشستی برگزار شد.

محمود احمدی بیغش در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: گروه دوستی پارلمانی ایران طی روزهای 7 تا 11 اردیبهشت از کشورهای عمان و بحرین بازدید کرد و گزارش سفر خود را به لاریجانی ارائه داد.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس عمان به عدم رابطه تجاری با ایران را مهمترین مشکل در روابط موجود مطرح کرده اند، گفت: حل مسئله تجارت ایران با عمان در نشست با لاریجانی مطرح و قرار شد با وزیر بازرگانی، اتاق بازرگانی، معاون امور خارجه در حوزه اقتصادی جلسه ای برگزار شود و موارد مطرح شده را بررسی کنیم.
احمدی بیغش با بیان اینکه در رابطه تجاری با بحرین از سوی این کشور با بد اخلاقی رو به شده ایم، تاکید کرد: به دلیل برخوردهای نادرست کشور بحرین در تجارت لازم است بحث دوستی و تجارت با عمان را هر چه زودتر مشخص کنیم. با برقراری این ارتباط از حمایت این کشور در مسائل بین المللی برخوردار خواهیم بود.

وی گفت: بعد از این سفر و بررسی مشکلات ایرانیان مقیم در عمان تشکیل 2 کارگروه اقتصادی و آموزشی در دستور کار قرار گرفت. مدارس و مراکز آموزشی ایرانیان واقع در این دو کشور با مشکلاتی رو به رو هستند که لازم است برای رفع آنها از تهران اقداماتی صورت گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet