هدر اصلی
1389/02/28 19:40:00
سرویس اقتصادی
رضا عبداللهی:

پیش‌بینی درآمدهای نفتی امسال کشور 55 میلیارد دلار است

**رضا عبداللهی نماینده مردم ماهنشان، انگوران و ایجرود گفت: پیش‌بینی درآمدهای نفتی امسال کشور ۵۵ میلیارد دلار است.

رییس کمیسیون بودجه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با روزنامه مزدم نو زنجان همچنین به تدوین بودجه جاری کشور اشاره کرد و افزود: بودجه امسال کشور 700هزار میلیارد ریال تدوین شده است.

وی افزود: بودجه سال آینده کشور براساس برنامه پنجم توسعه و از نیمه دوم خرداد ماه امسال تدوین خواهد شد.

عبداللهی، به اختصاص 120هزار میلیارد ریال به وزارت آموزش وپرورش از بودجه، اشاره و خاطرنشان کرد: این میزان 10 درصد بودجه عمومی و 20 درصد بودجه جاری کشور است.

وی  ادامه داد: اصلی‌ترین  و مهمترین اولویت  کاری کمیسیون برنامه و بودجه در سال جاری پرداختن به لایحه قانون برنامه پنجم توسعه است تا بتوان به تناسب پتانسیل ها و توانایی های کشور برنامه ای مناسب ارائه داد.

نماینده  مردم ماهنشان، انگوران و ایجرود گفت: بیشترین وقت کمیسیون باید معطوف تصویب اصول لایحه برنامه پنجم توسعه شود .

وی با تاکید بر اینکه  نمایندگان مجلس در همکاری نزدیک با دولتمردان باید برنامه‌ای کمی و کیفی تصویب کنند افزود: لایحه برنامه پنجم توسعه در حقیقت عبارت است از تعهد دولت نسبت به تحقق چند هدف مشخص که در دوره زمانی مشخص در زمینه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی اتفاق می افتد.

عبداللهی گفت: لذا باید زمینه های تحقق اهداف این برنامه را  در افق چشم اندازه کشور فراهم کنیم.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه خاطرنشان ساخت: این کمسیون تلاش خواهد کرد برنامه پنجم را با بررسی ها و کارشناسی های دقیق نهایی کرده و به صحن علنی مجلس ارائه کند.

 وی یاد اور شد: به نظر می‌رسد  با تبیین اولویت‌های کشور و گزینش اولویت‌‌دارترین‌ها تا اندازه‌ای که با منابع کشور سازگار باشد، همراه با جداول کمی حاوی منابع ، مصارف ، شاخص‌های هدف و همچنین رعایت جهت‌گیری قوانین عمده‌ای همچون قانون اجرای سیاست‌‌های اصل 44 قانون اساسی، قانون هدفمند کردن یارانه‌ها و ...  بتوان به تحقق اهداف مرحله‌ای جمهوری اسلامی ایران در افق چشم‌انداز بلندمدت دست یافت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet