شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/02/28 20:33:00
سرویس کمیسیون ها
عضو کمیسیون بهداشت و درمان:

بیمه کارگران ساختمانی اجرایی شد

**عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: صادق محصولی وزیر تامین و رفاه اجتماعی با حضور در جلسه کمیسیون از اجرایی شدن بیمه کاراگران ساختمانی خبر داد.

محمدرضا رضایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: با گذشت یکسال از تصویب بیمه کارگران ساختمانی با هدف حمایت از ضعیف ترین قشر جامعه، آیین نامه اجرایی آن از سوی دولت امضا و ابلاغ شد.
وی با بیان اینکه در جلسه امروز در حضور وزیر، بدهکاری وزارت تامین و رفاه اجتماعی مطرح شد، افزود: این وزارتخانه بالغ بر 650 میلیارد تومان به بیمه های خدمات درمانی و بیمارستان های تحت پوشش در سال 88 بدهکار است.
رضایی با اشاره به اینکه بیمارستان های تحت پوشش بیمه خدمات درمانی دو و نیم برابر بیمارستان های مشابه هزینه بردارند، تصریح کرد: وزیر در کمیسیون از عدم بودجه مناسب برای پرداخت این بدهکاری خبر داد. این وزارتخانه برای رفع مشکلات مالی به دنبال مطالبات خود از دولت و نیز صرفه جویی در هزینه بیمارستان های تحت پوشش است.
وی از طرح بحث بیمه طلایی معلمان در این جلسه خبر داد و تاکید کرد: معلمان در صورت درخواست می توانند با پرداخت 12هزار تومان بیمه تکمیلی شوند. از این مبلغ 6هزار تومان را خود کارمند و 6 هزار تومان باقی را دولت پرداخت خواهد کرد. کارمندان دیگر نیز می توانند از الگوی ارائه شده توسط آموزش و پرورش تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار گیرند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet