هدر موبایل
1389/02/29 08:41:00
سرویس اقتصادی
مصباحی مقدم به خانه ملت خبر داد

بررسی نحوه اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها در مجلس

**رییس کمیسیون طرح تحول اقتصادی از جلسه مشترک بررسی برنامه‌های دولت برای اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها در مجلس خبر داد.

"غلامرضا مصباحی مقدم" در بازدید از خبرگزاری خانه ملت، در مورد اطلاع نمایندگان از چگونگی اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها اظهار داشت: اینکه مجلس از چگونگی اجرا اطلاع نداشته باشد، درست نیست چون نمایندگان مجلس محرم اسرار کشور هستند و باید بدانند که قرار است چه اتفاقاتی بیافتد.

وی افزود: البته ما از نمایندگان محترم دولت از جمله "صادق محصولی" وزیر رفاه و تامین اجتماعی، "سیدشمس الدین حسینی" وزیر امور اقتصادی و دارایی، "رویانیان" رئیس ستاد سوخت کشور و "محمدرضا فرزین" رئیس کار گروه تحول اقتصادی دولت برای حضور در جلسه ای در هفته آینده در کمیسیون ویژه دعوت کرده ایم تا به تفصیل بیشتری از برنامه های دولت مطلع شویم.

نماینده تهران با بیان اینکه این نوع جلسات به مهیا شدن بستر اجرایی قانون کمک می کند، خاطرنشان کرد: البته ما پیشنهادهایی را برای بهتر شدن کیفیت اجرا داریم که در این جلسه مطرح خواهیم کرد تا آقایان از آن استفاده کنند.

مصباحی مقدم گفت: این حالت سکوت و ابهام و کلی گویی در شرایط حاضر هیچ فایده ای برای اجرایی شدن این قانون ندارد.

رئیس کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی درخصوص نحوه نظارت مجلس بر اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها اظهار داشت: نگاه ما به دولت در اجرای این قانون نگاه مثبتی است و فکر می کنیم دولت قصد ندارد بی گدار به آب بزند؛ اما از این پس وظیفه کمیسیون ویژه وظیفه نظارتی است و طبعاًَ این وظیفه را به صورت مستمر ادامه خواهد داد. علاوه بر این، ممکن است که ما از نمایندگان دولت بخواهیم تا در جلسه غیرعلنی در صحن به نمایندگان گزارش بدهند.

وی افزود: نمایندگان هم اگر تمایل داشته باشند می توانند در جلسات کمیسیون ویژه شرکت کنند و مستقیم در جریان گفت و گوها قرار بگیرند و سوالات خود را از نمایندگان دولت مطرح کنند.

مصباحی مقدم تصریح کرد: علاوه بر این راهکارهای دیگر نظارتی بسته نیست و راه سوال و تذکر و استیضاح برای نمایندگان همچنان باز است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet