هدر موبایل
1389/02/29 09:12:00
سرویس فرهنگی

مبادله کتاب بین کتابخانه مجلس و انتشارات دیانت ترکیه

**کتابخانه مجلس شورای اسلامی در بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، ۶۰ عنوان از آثار چاپ نخست خود را که در شمار کتاب‌های مرجع به شمار می‌آیند، با ۱۱۷ عنوان کتاب انتشارات دیانت کشور ترکیه مبادله کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل کتابخانه مجلس، "علی اکبر زارع بیدکی" مدیر فرآهم آوری منابع کتابخانه مجلس عنوان کرد:کتاب‌های اهدایی کتابخانه مجلس در شمار آثار چاپ نخست سال گذشته این مرکز بودند و در میان مجموعه 117 جلدی کتاب های ترکی استانبولی، نسخه‌های قرآنی و تفاسیری از این کتاب آسمانی به چشم می‌خورند.

زارع بیدکی بیان کرد،کتابخانه مجلس شورای اسلامی که در حوزه‌های علوم انسانی و گردآوری اسناد و اطلاعات مربوط به مجلس و نهادهای گوناگون فعالیت دارد، موفق شد در این دوره از برپایی نمایشگاه کتاب، جدیدترین کتاب‌های گزارشات دولتی را از غرفه‌های نهادها و سازمان‌های دولتی خریداری کند.

زارع بیدکی عنوان کرد، کتابخانه مجلس شورای اسلامی در نظر دارد پس از فراهم‌آوری مجموعه‌های خریداری شده در طول نمایشگاه کتاب، جهت خرید کتاب از ناشران در نمایشگاه‌های استانی کتاب حضور منظم داشته باشد تا بتواند گام‌های موثری را در تکمیل منابع خود بردارد.

در صورت افزایش بودجه بخش فراهم‌آوری، خریداری آثار ارزشمند نسخه‌های قدیمی، کتاب‌های چاپ سنگی و سربی از کتابخانه‌‌های شخصی در برنامه کاری این مرکز قرار خواهد گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet