هدر اصلی
1389/02/29 13:59:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

غربی ها اگر به‌دنبال حل موضوع هسته‌ای هستند بیانیه تهران را بپذیرند

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تهیه پیش نویس قطعنامه تحریمی دیگری توسط آمریکا، فرانسه و انگلیس علیه کشورمان در شورای امنیت،اظهار داشت: غربی ها اگر واقعا صداقت دارند و بدنبال حل موضوع هسته ای هستند، بیانیه ۳ جانبه تهران را بپذیرند.

غلامرضا کرمی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با ایرنا با بیان این مطلب،تاکید کرد: بعد از اینکه غربی ها موضع سرسختانه ای علیه برنامه های هسته ای صلح آمیز کشورمان داشتند و مشاهده کردند که در جریان امضای بیانیه 3 جانبه تهران به بازی گرفته نشده اند،طبیعی بود که به سمت تهیه پیش نویس قطعنامه بروند.

وی تصریح کرد: با توجه به امضای بیانیه 3 جانبه تهران میان ایران، ترکیه و برزیل قسمت عمده ای از جو سازی های کشورهای غربی علیه برنامه های صلح آمیز هسته ای ایران خنثی شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی،گفت: جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده که به غربی ها اعتماد ندارد و اگر آنها در مسیر اعتماد سازی گام بر می داشتند حتی این امکان وجود داشت که با آنها هم در زمینه مبادله به توافق برسیم.

نماینده کرمان در ادامه اظهار داشت: موضع دو پهلوی غربی ها علیه برنامه های هسته ای ایران و بیانیه تهران چندان طول نخواهد کشید زیرا توپ در زمین آنهاست و آنچه که آنها می خواستند با ضمانت ترکیه و برزیل در مورد به امانت نگه داشتن اورانیوم کم غنی شده ایران، حاصل شده است.

غلامرضا کرمی با بیان اینکه بیانیه تهران بسیار روشن و شفاف است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر غربی ها در یک امتحان جدی درمورد صداقتشان قرار دارند و باید از این بیانیه استقبال کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین ،تاکید کرد: در حال حاضر افکار عمومی در سطح جهان به جای زیر سوال بردن عملکرد سه کشور ایران، ترکیه و برزیل، اقدامات غربی ها را زیر سوال می برد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet