هدر اصلی
1389/02/29 15:38:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
رسایی:

نمایندگان مجلس می‌توانند حتی در خصوص دستگاه قضایی تحقیق و تفحص کنند

**نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: رییس قوه قضاییه باید با شرح صدر بیشتری نسبت به منتقدان برخورد می کرد.

"حمید رسایی" در گفت وگو با ایرنا درخصوص نامه نمایندگان به رییس قوه قضاییه و پاسخ گلایه‌آمیز آیت‌الله آملی‌لاریجانی به نمایندگان، با بیان اینکه بخشی از ادبیات لاریجانی نسبت به این نامه را نمی پسندد، گفت: در نامه به رییس قوه قضاییه مطرح کردیم که "نمایندگان مجلس می دانند که شما بنا بر مصالحی با سران فتنه برخورد نکردید" و نمایندگان مجلس کاملا به این موضوع اشراف داشتند.

وی که جزو تدوین کنندگان نامه بوده است، افزود: سوال ما از آیت الله لاریجانی این بود که چرا بر رسیدگی شکایت سران فتنه از نیروهای خودی نظام تعجیل می کند، اگر شکایات از سران فتنه بنا بر مصالحی فعلا رسیدگی نمی شود شکایت آنان نیز نباید مورد بررسی قرار گیرد و شکایت دو طرف باید با یکدیگر بررسی شود.

وی افزود: رییس قوه قضاییه این موضوع را پذیرفته اند و بیان کردند که در این خصوص نیز تذکراتی را داده است.

رسایی در ادامه بیان کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی از عملکرد قوه قضاییه دفاع می کنند زیرا این قوه زحمت خود را کشیده است و در برخورد با فتنه گران به خوبی عمل کرده است.

وی گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در برخی از مواقع انتظار دارند که به برخی پرونده ها رسیدگی شود برای مثال برای رسیدگی به پرونده فائزه و مهدی هاشمی هیچ محدودیتی وجود ندارد ولی متاسفانه امروز حتی آنان به دادگاه هم احضار نشده اند.

وی گفت: درست است که مهدی هاشمی در خارج از کشور به سر می برد ولی فائزه هاشمی هم اکنون در کشور است و می توانند او را محاکمه کنند.

رسایی تاکید کرد: نمایندگان مجلس در خصوص تمام موضوعات کشور، نه تنها نامه نگاری کرده و یا بیانیه صادر می کنند، بلکه می توانند حتی در خصوص دستگاه قضایی تحقیق و تفحص کنند، بنابر این نهادی نمی تواند به نمایندگان مجلس خطاب و عتاب کند که چرا در خصوص موضوعی نامه نگاری کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet